12.36°C Częstochowa

Poluzowanie obostrzeń? Premier ma ogłosić decyzję.

Polska gospodarka od czasu pandemii boryka się z wieloma problemami. Dramatyczna sytuacja sięgnęła branż hotelarskich, eventowych i gastronomicznych. Wiele firm z tego sektora otwiera się ponieważ nie ma innej możliwości na przeżycie. Czy rząd dostrzegł problem i zamierza reagować?

Według informacji podanych przez RMF FM premier ma we wtorek wygłosić na specjalnej konferencji zniesienie pewnych obostrzeń.

Potwierdzają to osoby z otoczenia Kancelarii Premiera, ale dodają, że nie będą to wielkie zmiany.

Niemal na pewno możemy spodziewać się otwarcia sklepów w galeriach handlowych. Rząd rozważa też częściowe otwarcie hoteli, lecz ma do tego obawy, gdyż może to zachęcić obywateli do przemieszczania się. Z dużą dozą prawdopodobieństwa możemy zapomnieć jeszcze o zezwoleniu na otwarcie restauracji jak i siłowni.

We wtorek o 8:00 ma zebrać się sztab, by doprecyzować powyższe otwarcia.

Doradca Prezesa Rady Ministrów Andrzej Horban wypowiada się natomiast dość sceptycznie do zniesienia obostrzeń. Według profesora luzowanie obostrzeń powinno nastąpić najwcześniej po zaszczepieniu seniorów.

Niestety z uwagi na braki w szczepionkach może to jeszcze trochę potrwać. 

Źródło: RMF FM

Najnowsze aktualności

KIEROWCY MPK PRZESZLI SZKOLENIE NA MACIE POŚLIZGOWEJ

KIEROWCY MPK PRZESZLI SZKOLENIE NA MACIE POŚLIZGOWEJ

17 września, 2021

Część kierowców Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Częstochowie odbyła szkolenie z jazdy po macie poślizgowej, przygotowując się w ten sposób na trudne warunki jezdne.

Czytaj więcej...
RUSZYŁ PRZETARG NA ROZBUDOWĘ ULICY JESIENNEJ

RUSZYŁ PRZETARG NA ROZBUDOWĘ ULICY JESIENNEJ

17 września, 2021

Miejski Zarząd Dróg w Częstochowie ogłosił przetarg na rozbudowę ul. Jesiennej od ul. Rydza-Śmigłego do alei 11 Listopada oraz budowę łącznika drogowego ul. Jesiennej i ul. Rydza-Śmigłego z ul. Bór.

Czytaj więcej...
KONTROLE POLICYJNE W AUTOBUSACH I TRAMWAJACH

KONTROLE POLICYJNE W AUTOBUSACH I TRAMWAJACH

17 września, 2021

Częstochowska policja w ramach akcji „Podróżuj bezpiecznie” i „Bezpieczna droga do szkoły” przeprowadziła wczoraj działania przy zajezdni MPK. Celem podjętych działań była kontrola przestrzegania reżimu sanitarnego w środkach komunikacji miejscowej oraz sprawdzenie stanu trzeźwości kierowców. Podczas czwartkowych działań policjanci nie ujawnili nieprawidłowości.

Czytaj więcej...
Shopping Basket