19.64°C Częstochowa

OBAWIAM SIĘ, ŻE OCZY WSZYSTKICH WKRÓTCE SKIERUJĄ SIĘ W TĘ STRONĘ.

Minister Zdrowia zapytany podczas rozmowy w programie Wirtualnej Polski na temat sytuacji w regionach stwierdził: „Na Mazowszu mamy trudną sytuację. Najbardziej dynamicznie pogarsza się sytuacja na Śląsku. Obawiam się, że oczy wszystkich wkrótce skierują się w tę stronę”. 

Całość rozmowy dotyczyła zwiększającej się z dnia na dzień liczby zakażeń, która może wynieść 30 tyś.

„Faktycznie zrównujemy się z tym poziomem 30 tys. To wszystko jest przy bardzo dużej liczbie badań, bo ta liczba badań wykonanych wczoraj praktycznie wynosi 100 tys. Niestety też liczba zgonów jest znowu tak duża, jak była w styczniu, bo przekroczyła 511” – odpowiedział Minister

Niedzielski stwierdził, że w porównaniu z listopadem obecna sytuacja jest znacznie trudniejsza –

– „Sytuacja jest trudniejsza niż podczas drugiej fali epidemii. Hospitalizacji jest więcej, mimo że liczba zakażeń jest porównywalna” – mówił Minister Zdrowia – „Przypomnę, że w szczycie drugiej fali mieliśmy zajętość łóżek mniej więcej na poziomie 23 tys., a my w tej chwili, dzisiaj, mamy zajętość tych łóżek powyżej 26,5 tys.”

Rozmówca zapytany w jaki sposób będzie rozważane zaostrzenie obostrzeń stwierdził:  „Zastanawiamy się nad tym, czy zrobić to regionalnie, czy ogólnokrajowo. Jesteśmy w trakcie analiz” .

W nawiązaniu do Świąt Wielkanocnych Minister odpowiedział: „Na razie to problemem nie jest czas Wielkiejnocy, ale te dwa tygodnie, które zostały do święta. Głównym źródłem ognisk są miejsca pracy. Najważniejszą rzeczą jest namawianie do pracy zdalnej tam, gdzie jest to możliwe

Źródło: Media 

Najnowsze aktualności

Shopping Basket