26.37°C Częstochowa

PODRÓŻUJESZ KOMUNIKACJĄ MIEJSKĄ? SKORZYSTAJ Z DYNAMICZNYCH ROZKŁADÓW

Dynamiczny Rozkład Jazdy oraz aplikacja z rozkładem jazdy na smartfony MPK Mobile ułatwią sprawne poruszanie się po Częstochowie, zwłaszcza  w okresie obecnej kumulacji inwestycji drogowych, powodujących zmiany w trasach i rozkładach jazdy komunikacji miejskiej.

Prace na drogach to utrudnienia dla kierowców, ale także problemy pasażerów komunikacji publicznej, którzy muszą odnaleźć się w sporej liczbie zmian, jakie dotknęły komunikację miejską od lipca. Niełatwo też przywyknąć, że spora część autobusów jeździ obecnie objazdami na podstawie nowej organizacji ruchu. Wprowadzono ją m.in. z powodu remontu ulicy Mirowskiej oraz rozpoczynających się w lipcu prac przy przebudowie 5,5 km alei Wojska Polskiego wraz z budową nowej estakady na Rakowie i dwupoziomowych skrzyżowań przy ul. Krakowskiej/Rejtana oraz Legionów. 

Warto zatem korzystać w większym stopniu, oprócz rozkładów wszystkich linii MPK dostępnych  w portalu miejskim www.czestochowa.pl poprzez zakładkę MIASTO/Komunikacja lub Strefa Mieszkańca/ Komunikacja, także z innych dostępnych również m.in. poprzez ten portal i zakładkę Komunikacja możliwości.

Dynamiczny Rozkład Jazdy udostępniony przez Biuro Inżyniera Ruchu Urzędu Miasta daje możliwość sprawdzenia rozkładów z danego przystanku oraz schematów wszystkich linii, wraz ze śledzeniem aktualnej pozycji autobusów na danej trasie. Można tu także zaplanować trasę z punktu A do punktu B.

Z kolei MPK Mobile i rozkladzik.pl umożliwiają pobieranie rozkładów i wyszukiwarki połączeń również na telefon. Można także korzystać ze znanej aplikacji jakdojade.pl, która także uwzględnia już ostatnie zmiany w komunikacji wraz z kursującą od 15 lipca nową linią nr 100 – umożliwiająca mieszkańcom Błeszna, Wrzosowiaka i Ostatniego Grosza lepszą dostępność do Śródmieścia, w tym m.in. w rejon placu Daszyńskiego i Galerii Jurajskiej.

ŹRÓDŁO: UM CZESTOCHOWA

Najnowsze aktualności

Shopping Basket