10.37°C Częstochowa

PIERWSZY ELEKTRYCZNY AUTOBUS DLA CZĘSTOCHOWY

Z taśmy produkcyjnej fabryki Autosan zjechał pierwszy, gotowy egzemplarz autobusu elektrycznego zamówionego przez częstochowskie MPK. Autobus w Częstochowie pojawi się jeszcze w tym miesiącu!

Elektryczny autobus właśnie pokonuje swoje pierwsze testowe kilometry po drogach podkarpacia. Utrzymany w biało-czerwonych barwach pojazd ma pojawić się w Częstochowie do końca kwietnia!

”Pierwsze gotowe do obsługi pasażerów autobusy z zakontraktowanej floty zostaną dostarczone do siedziby MPK do końca kwietnia”. – zapewnia Maciej Hasik, rzecznik prasowy MPK w Częstochowie. Do nich systematycznie będą dołączać kolejne – komplet 15 pojazdów elektrycznych pojawi się na częstochowskich ulicach jeszcze w tym roku.

”Pierwszy testowo jeżdżący elektryczny autobus z Sanoka zebrał u nas dobre recenzje wśród kierowców i pasażerów, więc mam nadzieję, że te dedykowane nam egzemplarze, też się wkrótce sprawdzą już na częstochowskich trasach” – mówi prezydent Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk.

Wprowadzenie “elektryków” do taboru MPK to ważny element realizacji programu Lepsza Komunikacja w Częstochowie, służący ekologii i rozwojowi elektromobilności.

Pojazdy wyposażone zostały w silniki TM4 oraz baterie firmy IMPACT. Ładowanie odbywać się będzie za pomocą ładowarek firmy ENIKA typu plug-in. Autobusy będą mogły pokonać nawet ponad 300 km bez konieczności doładowywania.  Ponadto wyposażone zostały w urządzenia zapewniające pasażerom komfort i bezpieczeństwo podróżowania (klimatyzacja, monitoring etc.). Elektryki AUTOSAN przeznaczone dla MPK Częstochowa pomalowane zostały w biało-czerwone barwy, zgodnie z projektem zatwierdzonym przez zamawiającego.

ŹRÓDŁO: MEDIA

Najnowsze aktualności

Shopping Basket