2.54°C Częstochowa

Ułatwienia dla niepełnosprawnych wzrokowo w Częstochowie

Dzisiaj odbył się kameralny briefing prasowy, połączony z symbolicznym przekazaniem pilotów dla osób niepełnosprawnych wzrokowo. Za pomocą pilotów zdalnie będą oni mogli obsługiwać  komunikaty z tablic Systemu Dynamicznej Informacji Pasażerskiej.

W spotkaniu udział wzięli przedstawiciele częstochowskiego magistratu, przedstawiciele Polskiego Związku Niewidomych oraz przedstawiciele mediów.

Jednym z podstawowych założen systemu była pomoc osobą niewidomym i niedowidzącym w podróżowaniu komunikacją po częstochowie. W najbliższych dniach podmiot reprezentujący niepełnosprawnych wzrokowo w naszym mieście otrzyma 1000 sztuk takich pilotów do obsługi SDIP.

-“Wierzę, że zdalna obsługa tego systemu z użyciem pilotów będzie dużym ułatwieniem w podróżowaniu komunikacją miejską dla osób z niepełnosprawnościami narządu wzroku. Takie były założenia tego zadania zrealizowanego w ramach programu Lepsza Komunikacja w Częstochowie” – powiedział Krzysztof Matyjaszczyk, prezydent miasta.

System Dynamicznej Informacji Pasażerskiej w czasie rzeczywistym informuje o aktualnych przyjazdach autobusów i tramwajów. Takich urządzeń jest w Częstochowie 50 sztuk.

Najnowsze aktualności

GASTRONOMIA – MOŻLIWOŚĆ OTWARCIA JESZCZE W KWIETNIU

GASTRONOMIA – MOŻLIWOŚĆ OTWARCIA JESZCZE W KWIETNIU

16 kwietnia, 2021

Po wielu prośbach i apelach liderów Izby Gospodarczej Gastronomii Polskiej resort rozwoju, pracy i technologii udostępnił oficjalne „Wytyczne dla funkcjonowania gastronomii w trakcie epidemii SARS-CoV-2 w Polsce”

Czytaj więcej...
NIEDZIELSKI: TO OPTYMISTYCZNY DZIEŃ, SPADEK ZACHOROWAŃ!

NIEDZIELSKI: TO OPTYMISTYCZNY DZIEŃ, SPADEK ZACHOROWAŃ!

16 kwietnia, 2021

“Będziemy mieli do czynienia z dużymi spadkami, mimo że jest wykonanych dużo badań.
Informację o liczbie przeprowadzonych wczoraj badań już mamy, to jest blisko 90 tys. testów i
mimo tej dużej liczby badań, będziemy dzisiaj mieli do czynienia z dużymi spadkami, rzędu
nawet 10 tys. w stosunku do poprzedniego tygodnia” – poinformował minister zdrowia.

Czytaj więcej...
PRÓBOWAŁ PODPALIĆ DOM W KTÓRYM BYŁA RODZINA

PRÓBOWAŁ PODPALIĆ DOM W KTÓRYM BYŁA RODZINA

16 kwietnia, 2021

62-letni mężczyzna podejrzany o próbę podpalenia budynku mieszkalnego przy ulicy Tarnogórskiej w Woźnikach. Tylko dzięki szybkiej reakcji służb i domowników nie doszło do tragedii.

Czytaj więcej...
Shopping Basket