12.72°C Częstochowa

NOWY PLAC ZABAW I REKREACJI NA PROMENADZIE ŚRÓDMIEJSKIEJ

Inwestycja zaczęła się od drobnych prac rozbiórkowych i ziemnych. Na miejscu zamontowano urządzenie wielofunkcyjne do zabawy – ze schodkowym wejściem, linarium, grami logicznymi, ścianką wspinaczkową, drabinką i zjeżdżalnią. Jest też trampolina i huśtawki dla dzieci w różnym wieku. Zainstalowano również solidny, betonowy stół do tenisa stołowego. Pod elementami do zabawy ułożono bezpieczną nawierzchnię z gumowych mat przerostowych, a pod stołem do tenisa i w obrębie dojścia – z płytek betonowych. Przyległy teren wyrównano i oczyszczono; założono też trawniki – wysiewne oraz z darni rolowanej.

Wykonaniem placu zajęła się częstochowska firma Tel-BRUK, a projekt wykonało – także częstochowskie – STUDIO V13. Koszt realizacji to ponad 158 tys. zł. Zadanie pod nazwą ,,Doposażenie Promenady Śródmiejskiej w urządzenia do rekreacji” zrealizowano w ramach Budżetu Obywatelskiego.

Powstała na niezagospodarowanym wcześniej przez lata terenie dawnego ,,Węglobloku” Promenada Śródmiejska – druga w Częstochowie po Promenadzie Niemena – została ukończona i oddana do użytku pod koniec zeszłego roku. Jej budowa była okazją do nasadzenia 44 nowych drzew i 1600 krzewów. Centralnym punktem Promenady jest owalny plac otoczony zieloną skarpą. Choć w momencie przekazania do użytku Promenada była wyposażona m.in. w kilkanaście zamocowanych na stałe leżaków oraz 26 ławek wzdłuż traktu spacerowego, od początku było wiadomo, że to miejsce będzie można jeszcze doposażać i modyfikować – np. poprzez pomysły zgłaszane do BO. Nowy plac rekreacyjny był zwycięskim zadaniem Budżetu Obywatelskiego w dzielnicy Trzech Wieszczów.

ŹRÓDŁO: UM CZESTOCHOWA

Najnowsze aktualności

Shopping Basket