27.15°C Częstochowa

NOWA LINIA MPK NR 100

Już od czwartku 15 lipca, kursowanie rozpoczyna nowa linia MPK nr 100, bezpośrednio łącząca południowe dzielnice z centrum miasta.

W związku z przebudową alei Wojska Polskiego oraz m.in. ul. Mirowskiej i wcześniejszym wprowadzeniem zmian w kursowaniu wielu linii, uruchomiona została nowa linia 100, która usprawni podróż mieszkańcom Błeszna, Wrzosowiaka i Ostatniego Grosza (w tym ul. Bardowskiego) do Śródmieścia (w tym m.in. w rejon placu Daszyńskiego i Galerii Jurajskiej).

Powstała w odpowiedzi na uwagi mieszkańców i jest elementem uzupełniającym, wprowadzonego w związku z trwającymi inwestycjami, tymczasowego schematu komunikacyjnego MPK. Nowa linia będzie kursować co 30 minut z pętli Jesienna przez pętlę Błeszno, ulicami Jesienną, Bohaterów Katynia, aleję 11 Listopada i Niepodległości, ulicę Bór i Bardowskiego, a następnie ponownie przez Niepodległości oraz aleję Wolności i Najświętszej Maryi Panny, ulicę Ogrodową i Krakowską – do przystanku ul. Mała.

Powrót w kierunku Błeszna i Wrzosowiaka będzie się odbywał ulicami ks. Wróblewskiego, Kanałem Kohna i Krakowską do alei Najświętszej Maryi Panny i dalej tymi samymi ulicami, jak w kierunku centrum (także z przejazdem przez ulicę Bardowskiego i pętlę Błeszno).

Rozkład jazdy linii 100 jest dostępny pod linkiem:

https://www.czestochowa.pl/publiczny-transport-zbiorowy

ŹRÓDŁO: UM CZĘSTOCHOWA 

Najnowsze aktualności

Shopping Basket