12.78°C Częstochowa

NIELEGALNY TYTOŃ I PAPIEROSY ZABEZPIECZONE PRZEZ POLICJANTÓW

Policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą z Częstochowy zatrzymali 33-latka, który na jednym ze stoisk w centrum handlowym sprzedawał nielegalne wyroby tytoniowe. Śledczy zabezpieczyli ponad 21 tysięcy sztuk nielegalnych papierosów i tytoń do palenia bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Za paserstwo akcyzowe 33-latkowi grozi teraz wysoka grzywna, a nawet kara więzienia.

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą uzyskali informację, że w Częstochowie, w jednym z centrum handlowych sprzedawane są nielegalne wyroby tytoniowe. Nieumundurowani stróże prawa pojechali we wskazane miejsce. Na jednym ze stoisk odnaleźli prawie 21 500 sztuk papierosów oraz 1,5 kilograma tytoniu do palenia bez polskich znaków skarbowych akcyzy.

Właścicielem nielegalnych wyrobów akcyzowych był 33-letni mieszkaniec Częstochowy. Usłyszał już zarzuty. Za narażenie Skarbu Państwa na uszczuplenie podatku akcyzowego na łączną kwotę ponad 26 tysięcy złotych grozi mu wysoka grzywna albo kara pozbawienia wolności do lat 3, lub obie te kary łącznie. O jego dalszym losie zdecyduje teraz sąd.

ŹRÓDŁO: POLICJA ŚLĄSKA CZĘSTOCHOWA

Najnowsze aktualności

Shopping Basket