2.72°C Częstochowa

NIE CHCE BYĆ POSŁAŃCEM ZŁYCH WIEŚCI

Od pewnego czasu o krytycznej sytuacji pandemicznej w Polsce, złej sytuacji w ochronie zdrowia czy też kolejnych wprowadzanych restrykcjach informuje publicznie minister zdrowia Adam Niedzielski, a nie – jak to robił wcześniej – premier Mateusz Morawiecki.
„Nie chce być posłańcem złych wieści”

W środę premier Mateusz Morawiecki pojechał do Wrocławia. Przed tamtejszym szpitalem tymczasowym mówił, że tego rodzaju placówki w przyszłości, w zależności od decyzji ich kierownictwa medycznego i wojewodów będą pełniły również funkcję centrów rehabilitacji.


”Jak wreszcie zwalczymy tę okropną, fatalną trzecią falę, a jesteśmy bliżej tego dzięki procesowi szczepień, który się coraz szybciej rozkręca, to wtedy część szpitali tymczasowych będziemy chcieli przekształcić w szpitale rehabilitacji pocovidowej”. – poinformował premier.

Natomiast minister zdrowia Adam Niedzielski uczestniczył w posiedzeniu sztabu kryzysowego na Śląsku, gdzie z przedstawicielami władz tego regionu omawiał plan działania na najbliższe dni. Działań wymuszonych tym, że obecnie na Śląsku jest najwięcej w skali kraju zakażeń COVID-19 i brakuje miejsc w szpitalach. Na zorganizowanej tam konferencji prasowej minister Niedzielski przyznał, ze sytuacja na Śląsku jest krytyczna i konieczne jest wprowadzenie relokacji pacjentów, czyli transportowania ich do szpitali w innych regionach Polski, tam gdzie są jeszcze wolne miejsca.


Podczas konferencji, na której informowano o nowych restrykcjach wprowadzanych na okres od 28 marca do 9 kwietnia br. premiera Morawieckiego nie było. Decyzje o zamknięciu przedszkoli i żłobków, salonów fryzjerskich i kosmetycznych itd. przekazywał minister zdrowia Adam Niedzielski.

Mateusz Morawiecki pojawia się publicznie jedynie wtedy, gdy ma do przekazania względnie pozytywne informacje. O trudnej sytuacji związanej z pandemią najczęściej informują natomiast minister zdrowia Adam Niedzielski i inni ministrowie.

Eksperci od public relations mówią: ”Jest stara zasada komunikacji kryzysowej – chroń lidera. Jeśli masz do przekazania trudne wiadomości, zastanów się, czy nie powinien zrobić tego ktoś inny”.

”Mateusz Morawiecki jest trzecim w kraju i pierwszym po Andrzeju Dudzie politykiem cieszącym się wysokim zaufaniem. To atut, którego nie można stracić. Premier nie może być utożsamiany negatywnie”. – twierdzą eksperci

ŹRÓDŁO: MEDIA 

Najnowsze aktualności

Shopping Basket