12.55°C Częstochowa

NARODOWY DZIEŃ SPORTU

11 września obchodzone jest święto Narodowego Dnia Sportu. Po raz dziewiąty w całej Polsce, zarówno w małych miejscowościach, jak i dużych miastach, odbędą się bezpłatne zajęcia i treningi. Częstochowa jest jednym z miast partnerskich Narodowego Dnia Sportu.

W Częstochowie już w piątek 10 września będzie okazja do wzięcia udziału w różnorodnych wydarzeniach i zajęciach sportowych.
Rugby Club Częstochowa na terenie Miejskiego Stadionu Lekkoatletycznego, przy ul. Dąbrowskiego 58/64 organizuje otwarty trening rugby dla dzieci i młodzieży.
W piątek startuje także trzydniowa Olimpiada Razem, ogólnopolska impreza sportowa dla osób z niepełnosprawnościami, w ramach której odbędą się trzy imprezy sportowe: integracyjne zawody lekkoatletyczne, ogólnopolski integracyjny turniej w szachach błyskawicznych i szybkich oraz ogólnopolskie integracyjne zawody osób niepełnosprawnych w pływaniu. Zależnie od dyscypliny rywalizacja odbędzie się na Miejskim Stadionie Lekkoatletycznym, w budynku Starostwa Powiatowego oraz na pływalni MOSiR przy IV Liceum im. H. Sienkiewicza. Głównym organizatorem imprezy jest LKS Gol-Start Częstochowa.
Sportowe atrakcje przygotowały również placówki oświatowe, w tym Szkoły Podstawowe nr 49 i nr 53 z Oddziałami Integracyjnymi czy Miejskie Przedszkola nr 16, 38 i 39. 11 września w centrum sportowym Scout zaplanowano turniej squasha.

Informacje o częstochowskich przedsięwzięciach w ramach Narodowego Dnia Sportu można znaleźć na stronie: https://narodowydziensportu.pl/wydarzenia/.

ŹRÓDŁO: UM CZESTOCHOWA

Najnowsze aktualności

Shopping Basket