10.12°C Częstochowa

MYSZKÓW: NASTOLATKOWIE ZNĘCALI SIĘ NAD NIEPEŁNOSPRAWNYM MĘŻYCZNĄ

Tożsamość trojga nastolatków, którzy znęcali się nad niepełnosprawny 26-letnim mężczyzną została ustalona przez policjantów z Myszkowa. Film trafił do sieci, opublikowany przez dwie dziewczyny i chłopaka w wieku od 11 do 13 lat. Nieletni odpowiedzą przed sądem rodzinnym. 

“Wczoraj rano, po publikacji nagrania, które bardzo szybko obiegło internet, policjanci z Myszkowa od razu przystąpili do działania. Najpierw zabezpieczyli nagrania, ustalili miejsce, gdzie doszło do popełnienia czynu, a potem dotarli do sprawców” – poinformowała w środę rzeczniczka myszkowskiej policji asp. sztab. Barbara Poznańska.

O zajściu w Myszkowie Ośrodek Monitorowań Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych poinformował we wtorek Komendę Powiatowej Policji w Myszkowie oraz na Facebooku.

“Młodzież wzięła sobie na cel niepełnosprawnego psychicznie chłopca. Zabrali mu piłkę, opluwali, kazali klęczeć i prosić o zwrot jego własności. Mieli niezwykły ubaw z poniżania człowieka. Nagranym filmem chwalili się w mediach społecznościowych” – napisali przedstawiciele OMZRiK, dodając, że znają personalia sprawców i zawiadomili policję.

Sprawcami znęcania się nad 26-latkiem są 11-letnia dziewczynka oraz druga dziewczyna i chłopak, oboje w wieku 13 lat. To najmłodsza z tych osób prowokowała dwie pozostałe do takiego zachowania” – dodała policjantka. Do zarejestrowanego przez nastolatków zajścia doszło na placu przy jednej ze szkół.
 

ŹRÓDŁO: MEDIA 

Najnowsze aktualności

Shopping Basket