30.46°C Częstochowa

MĘŻCZYZNA ZAATAKOWAŁ RATOWNIKA MEDYCZNEGO

Do niecodziennego zdarzenia doszło w miejscowości Psary. 37-latek rzucił się na ratownika medycznego, który udzielał pomocy mieszkance jednego z domów przy ulicy Powstańców Śląskich. Okazało się, że mężczyzna był pijany. Za swoje zachowanie napastnik odpowie wkrótce przed sądem. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Na miejscu interwencji, gdzie ratownicy pomagali kobiecie, pojawił się 37-letni mężczyzna, który zaatakował ratownika medycznego. Wezwani na miejsce policjanci zatrzymali nietrzeźwego napastnika, który noc spędził w policyjnym areszcie. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut naruszenia nietykalności cielesnej ratownika medycznego. Prokurator zastosował wobec niego środki zapobiegawcze w postaci policyjnego dozoru oraz zakazu zbliżania się do pokrzywdzonego. Grożą mu za to 3 lata pozbawienia wolności.

Każdy, kto naruszy nietykalność cielesną, znieważy, będzie wpływał przemocą lub groźbą bezprawną na wykonywane czynności, bądź dopuści się czynnej napaści na ratownika medycznego, musi liczyć się z odpowiedzialnością karną.

ŹRÓDŁO: MEDIA 

Najnowsze aktualności

Shopping Basket