30.32°C Częstochowa

KWARANTANNA BĘDZIE WYDŁUŻONA

”Przygotowujemy projekt, który wydłuży kwarantannę z 10 do 14 dni dla osób ze zidentyfikowaną alertową mutacją koronawirusa.” – powiedział minister zdrowia Adam Niedzielski. Podkreślił, że nadzór sanepidu nad takimi ogniskami ma specjalny charakter.

Po przyjeździe do Polski ze wszystkich kierunków obowiązuje taka sama zasada – jest obowiązkowa kwarantanna, z której zwalnia status szczepienia, które jest zatwierdzone przez Europejską Agencję ds. Leków bądź test wykonany w strefie Schengen. 

Jedynym elementem różnicowania, o którym myślimy to sytuacja, w której zidentyfikujemy, że dana osoba zakażona ma jedną z mutacji alertowych. W tej sytuacji przygotowujemy projekt, żeby była wydłużona kwarantanna z 10 do 14 dni i też taki, mający specjalny charakter nadzór sanepidu nad takimi ogniskami – powiedział Niedzielski.

Niedzielski został zapytany na konferencji prasowej, czy rząd zamierza wprowadzić zakaz wyjazdu na wakacje w określonych kierunkach w związku z nowymi mutacjami koronawirusa. – Nie wprowadzamy i nie planujemy wprowadzenia żadnego zróżnicowania – oświadczył Niedzielski.

ŹRÓDŁO: MEDIA

Najnowsze aktualności

Shopping Basket