3.04°C Częstochowa

KONTROLE POLICYJNE W AUTOBUSACH I TRAMWAJACH

Częstochowska policja przeprowadziła działania przy zajezdni MPK. Celem podjętych działań była kontrola przestrzegania reżimu sanitarnego w środkach komunikacji miejscowej oraz sprawdzenie stanu trzeźwości kierowców. Podczas czwartkowych działań policjanci nie ujawnili nieprawidłowości.

Mundurowi z drogówki prowadzą szereg akcji profilaktycznych i represyjnych na drogach miasta i powiatu dbając o to, by było na nich bezpiecznie. Wczoraj niezapowiedzianie sprawdzali stan trzeźwości kierujących tramwajami i autobusami MPK oraz sposób przewozu i przemieszczania się osób w publicznym transporcie drogowym w związku ze stanem epidemii. Wszystko po to, by poprawić bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego.

Po raz kolejny działania pokazały, że kierujący odpowiedzialnie wykonują swoje obowiązki i nie wsiadają za kierownicę pojazdu znajdując się pod działaniem alkoholu, a większość pasażerów w trosce o zdrowie własne i innych osób zasłania usta i nos podróżując pojazdami transportu zbiorowego.

W Polsce nadal występuje ryzyko zarażenia się koronawirusem i obowiązujące ograniczenia oraz nakazy mają na celu ochronę zdrowia i życia nas wszystkich. Dlatego policjanci cyklicznie będą sprawdzali, czy mieszkańcy miasta i powiatu stosują się do obowiązujących przepisów. Pasażerowie, którzy będą lekceważyli te ważne dla zdrowia zasady bezpieczeństwa, muszą się liczyć z konsekwencjami prawnymi. Grzywna w drodze mandatu za za brak maseczki może wynieść nawet 500 złotych. Zwolnione z tego obowiązku są jedynie osoby, które posiadają zaświadczenie lekarskie lub dokument, potwierdzający:

  • całościowe zaburzenia rozwoju,
  • zaburzenia psychiczne,
  • niepełnosprawność intelektualną w stopniu umiarkowanym, znacznym lub głębokim,
  • trudności w samodzielnym odkryciu lub zakryciu ust lub nosa.
  • zaawansowane schorzenia neurologiczne, układu oddechowego lub krążenia, przebiegające z niewydolnością oddechową lub krążenia.
  • ŹRÓDŁO: POLICJA ŚLĄSKA CZESTOCHOWA

Najnowsze aktualności

Shopping Basket