12.55°C Częstochowa

KOŃCZĄ SIĘ PRACE NA AUTOSTRADZIE A1

Kończy się budowa czterech z pięciu odcinków autostrady A1 pomiędzy Tuszynem i Częstochową. Obecnie kierowcy na całym ok. 80-kilometrowym odcinku korzystają z nowej drogi, a przed końcem roku będą mieli do dyspozycji obie jezdnie pomiędzy Tuszynem i Piotrkowem Trybunalskim oraz Kamieńskiem i początkiem obwodnicy Częstochowy. 

Tak jak podkreślaliśmy przy uruchamianiu systemu, zainstalowano go na wniosek GDDKiA oraz wykonawców inwestycji, aby wyegzekwować przestrzeganie przez kierowców obowiązującego ograniczenia prędkości na placu budowy. Jego zadaniem było uspokojenie i upłynnienie jazdy, ale przede wszystkim poprawienie bezpieczeństwo zarówno uczestników ruchu, jak i pracowników budowy. System miał działać w okresie budowy drogi, do wprowadzenia znaczących zmian w organizacji ruchu” –wyjaśnia Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

Obecnie, za sprawą rozbiórki ok. 250-metrowego odcinka tymczasowej bitumicznej nawierzchni w miejscu dawnego skrzyżowania DK1 z DK42 w okolicy Radomska oraz zmian w czasowej organizacji ruchu, wyłączono OPP na jednym z dwóch odcinków.

ŹRÓDŁO: MEDIA

Najnowsze aktualności

Shopping Basket