33.34°C Częstochowa

KONCEPCJA ZAGOSPODAROWANIA DOLINY WARTY

Zadaniem architektów jest powiązać dbałość o przyrodę tego obszaru z jego potencjałem wypoczynkowym. Wypracowana przez nich wizja przejdzie konsultacje społeczne.

– Poważne przedsięwzięcie, które zmieni część zielonej przestrzeni Częstochowy na lata, wymaga starannego i rozważnego przygotowania – mówi prezydent Krzysztof Matyjaszczyk. –  Myśląc o przyszłości  Mirowskiego Przełomu Warty, sięgamy po pomoc specjalistów. Taki projekt powinien być przemyślany, odpowiadać na pytania o przyrodnicze, estetyczne i społeczne funkcje tego terenu. Same częstochowianki i częstochowianie także powinni wypowiedzieć się na jego temat – tak, by był zgodny z ich oczekiwaniami.

 

Nad opracowaniem będzie pracować trzyosobowy zespół. Mgr inż. Wojciech Januszczyk to prezes ,,Krajobrazów”, a zarazem konsultant Narodowego Instytutu Architektury i Urbanistyki, pomysłodawca pierwszej w Polsce Zielonej Sali Wykładowej, twórca autorskich realizacji ogrodów pod hasłem „Protest Garden”, zwracających uwagę na współczesne problemy związane z przestrzenią i krajobrazem. Towarzyszyć mu będą: dr inż. Jan Kamiński – specjalista planowania krajobrazu miejskiego, systemów zieleni miejskiej i  procesów partycypacji społecznej oraz mgr inż. Karolina Wiater – projektantka architektury krajobrazu z wykorzystaniem partycypacji społecznej.

ŹRÓDŁO: UM CZĘSTOCHOWA 

Najnowsze aktualności

Shopping Basket