1.32°C Częstochowa

KOLEJNY NIETRZEŹWY ZATRZYMANY DZIĘKI REAKCJI ŚWIADKA

Wczoraj około godziny 12.40 anonimowe zgłoszenie i szybka reakcja mundurowych doprowadziły do zatrzymania 62-letniego nietrzeźwego kierowcy citroena, który przejeżdżał przez centrum Kłobucka. W trakcie badania stanu trzeźwości okazało się, że w organizmie mężczyzny było ponad 2 promile alkoholu. Biorąc pod uwagę fakt, iż pijany kierowca poruszał się w godzinach szczytu w rejonie bardzo ruchliwej drogi krajowej, można przypuszczać, że reakcja przypadkowego świadka pozwoliła uniknąć drogowej tragedii.

W środę 24 listopada, około godziny 12.40 oficer dyżurny kłobuckiej komendy otrzymał zgłoszenie dotyczące osobowego citroena, którego kierowca mógł być nietrzeźwy, ponieważ nie potrafił utrzymać prostego toru jazdy i najeżdżał na krawężniki. Z relacji anonimowego świadka wynikało, że pojazd zjechał z ul. Wieluńskiej i porusza się ul. Śląską w Kłobucku.

Na miejsce skierowano mundurowych patrolujących teren miasta, którzy bardzo szybko namierzyli i zatrzymali opisywany pojazd. Niestety zgłoszenie potwierdziło się. Podczas badania stanu trzeźwości 62-letniego kierowcy – mieszkańca gminy Panki, wyszło na jaw, że w jego organizmie było ponad 2 promile alkoholu.

Mundurowi zatrzymali prawo jazdy nieodpowiedzialnemu kierowcy. AKtualnie jego sprawą zajmują się kłobuccy śledczy. O dalszym losie 62-latka zadecyduje prokurator i sąd. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grożą: wysoka grzywna, kilkuletni zakaz prowadzenia pojazdów oraz kilkuletni pobyt w więzieniu.

Biorąc pod uwagę okoliczności zdarzenia, a w szczególności czas oraz trasę jaką poruszał się nietrzeźwy kierowca, można przypuszczać, że reakcja świadka pozwoliła uniknąć kolejnej drogowej tragedii.

ŹRÓDŁO:

POLICJA ŚLĄSKA CZĘSTOCHOWA 

Najnowsze aktualności

Shopping Basket