11.79°C Częstochowa

Kryminalni zatrzymali kolejnych dilerów

Policjanci kryminalni z Częstochowy w ciągu 3 dni zatrzymali kilka osób powiązanych ze środowiskiem dilerskim w naszym mieście i powiecie. Przejęli ponad cztery tysiące działek dilerskich narkotyków i prawie 50 tabletek extasy. Czarnorynkowa wartość narkotyków szacowana jest na ponad 30 000 zł.

Zarzuty usłyszały 4 osoby, grożą im wyroki pozbawienia wolności od 3 do 10 lat.

Kryminalni zabezpieczyli 2300 działek dilerskich metamfetaminy, 1500 działem amfetaminy, prawie 200 działek marihuany i haszyszu oraz prawie 50 tabletek extasy. Taka ilość narkotyków na czarnym rynku jest warta 30 000zł.

Zatrzymani zostali dwaj mieszkańcy i jedna mieszkanka Częstochowy oraz jeden mieszkaniec gminy mykanów i powiatu kłobuckiego. Zatrzymani są w wieku od 21 do 25 lat.

Teraz o ich przyszłości zadecyduje częstochowski sąd, który wymierzy zapewne właściwą karę za popełnione czyny.

Najnowsze aktualności

KIEROWCY MPK PRZESZLI SZKOLENIE NA MACIE POŚLIZGOWEJ

KIEROWCY MPK PRZESZLI SZKOLENIE NA MACIE POŚLIZGOWEJ

17 września, 2021

Część kierowców Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Częstochowie odbyła szkolenie z jazdy po macie poślizgowej, przygotowując się w ten sposób na trudne warunki jezdne.

Czytaj więcej...
RUSZYŁ PRZETARG NA ROZBUDOWĘ ULICY JESIENNEJ

RUSZYŁ PRZETARG NA ROZBUDOWĘ ULICY JESIENNEJ

17 września, 2021

Miejski Zarząd Dróg w Częstochowie ogłosił przetarg na rozbudowę ul. Jesiennej od ul. Rydza-Śmigłego do alei 11 Listopada oraz budowę łącznika drogowego ul. Jesiennej i ul. Rydza-Śmigłego z ul. Bór.

Czytaj więcej...
KONTROLE POLICYJNE W AUTOBUSACH I TRAMWAJACH

KONTROLE POLICYJNE W AUTOBUSACH I TRAMWAJACH

17 września, 2021

Częstochowska policja w ramach akcji „Podróżuj bezpiecznie” i „Bezpieczna droga do szkoły” przeprowadziła wczoraj działania przy zajezdni MPK. Celem podjętych działań była kontrola przestrzegania reżimu sanitarnego w środkach komunikacji miejscowej oraz sprawdzenie stanu trzeźwości kierowców. Podczas czwartkowych działań policjanci nie ujawnili nieprawidłowości.

Czytaj więcej...
Shopping Basket