30.41°C Częstochowa

Kolejna fala strajków przez publikację wyroku Trybunału.

Kolejna fala strajków przelew się przez Polskę po tym jak Trybunał Konstytucyjny opublikował uzasadnienie pisemne wyroku z 22 października ubiegłego roku.  Trybunał orzekł wtedy, że przepis zezwalający na aborcje w momencie wykrycia ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu jest niekonstytucyjny. Uzasadnienie orzeczenia  zamieszczono w środę na stronie internetowej Trybunału Konstytucyjnego.

Rzecznik Rządu szybko zareagował na publikację i oznajmił, że jeszcze dzisiaj pojawi się ona w Dzienniku Ustaw.

https://twitter.com/KPRM_CIR/status/1354445120406478852

Były prezes Trybunału Konstytucyjnego  Andrzej Rzepliński uważa wyrok za nie ważny, gdyż Krystyna Pawłowicz, która najpierw podpisała się pod wnioskiem do Trybunału sama brała udział w wydaniu wyroku, czym naruszyła zasady bezstronności.  

Rząd z kolei zarzuca opozycji, ze celowo wyprowadza ludzi na ulice, gdyż nie ma żadnego pomysłu a ni programu, a strajki nie odnosiły się do wyroku tylko są powodowane przez kłamstwa i dezinformacje.

Stajki odbywają się w kilkudziesięciu miastach w Polsce. W Częstochowie również odbył się cichy strajk pod przewodnictwem Jolanty Urbańskiej – Wiceprzewodniczącej Rady Miasta, która stwierdziła:

Nasz protest jest milczący, bo brak słów na to, co się dzieje, a jeśli przychodzą nam na myśl jakieś określenia, są one niecenzuralne”.

Najnowsze aktualności

ZAGINĄŁ KAROL PŁATKOWSKI Z POWIATU CZĘSTOCHOWSKIEGO

ZAGINĄŁ KAROL PŁATKOWSKI Z POWIATU CZĘSTOCHOWSKIEGO

17 czerwca, 2021

Komisariat Policji w Blachowni prowadzi czynności poszukiwawcze za zaginionym 30-letnim Karolem Płatkowskim, który wyszedł z domu 9 czerwca 2021 roku i do tej pory nie nawiązał kontaktu z rodziną. Ostatni raz widziany był tego dnia w miejscowości Jamki w gminie Konopiska. Każdy, kto zna miejsce jego aktualnego pobytu lub w ostatnim czasie widział zaginionego, proszony jest o kontakt z policją.

Czytaj więcej...
KOLEJNE DWIE PARY BLIŹNIĄT Z IN VITRO

KOLEJNE DWIE PARY BLIŹNIĄT Z IN VITRO

17 czerwca, 2021

Do 56 dzieci urodzonych w Częstochowie w ramach miejskiego programu dofinansowania zabiegów in vitro dołączyły dwie pary bliźniąt. Ich rodzice otrzymali wózki ufundowane przez częstochowską firmę Deltim.

Czytaj więcej...
REMONT ZATOK AUTOBUSOWYCH – UTRUDNIENIA

REMONT ZATOK AUTOBUSOWYCH – UTRUDNIENIA

17 czerwca, 2021

Ze względu na naprawy gwarancyjne, w najbliższy weekend będzie utrudniony wjazd z zatoki autobusowe: KURPIŃSKIEGO i KIEDRZYŃSKA.

Czytaj więcej...
Shopping Basket