-3.28°C Częstochowa

Kolejna fala strajków przez publikację wyroku Trybunału.

Kolejna fala strajków przelew się przez Polskę po tym jak Trybunał Konstytucyjny opublikował uzasadnienie pisemne wyroku z 22 października ubiegłego roku.  Trybunał orzekł wtedy, że przepis zezwalający na aborcje w momencie wykrycia ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu jest niekonstytucyjny. Uzasadnienie orzeczenia  zamieszczono w środę na stronie internetowej Trybunału Konstytucyjnego.

Rzecznik Rządu szybko zareagował na publikację i oznajmił, że jeszcze dzisiaj pojawi się ona w Dzienniku Ustaw.

https://twitter.com/KPRM_CIR/status/1354445120406478852

Były prezes Trybunału Konstytucyjnego  Andrzej Rzepliński uważa wyrok za nie ważny, gdyż Krystyna Pawłowicz, która najpierw podpisała się pod wnioskiem do Trybunału sama brała udział w wydaniu wyroku, czym naruszyła zasady bezstronności.  

Rząd z kolei zarzuca opozycji, ze celowo wyprowadza ludzi na ulice, gdyż nie ma żadnego pomysłu a ni programu, a strajki nie odnosiły się do wyroku tylko są powodowane przez kłamstwa i dezinformacje.

Stajki odbywają się w kilkudziesięciu miastach w Polsce. W Częstochowie również odbył się cichy strajk pod przewodnictwem Jolanty Urbańskiej – Wiceprzewodniczącej Rady Miasta, która stwierdziła:

Nasz protest jest milczący, bo brak słów na to, co się dzieje, a jeśli przychodzą nam na myśl jakieś określenia, są one niecenzuralne”.

Najnowsze aktualności

STARTUJE REKRUTACJA PRZEDSZKOLNA

STARTUJE REKRUTACJA PRZEDSZKOLNA

5 marca, 2021

STARTUJE REKRUTACJA PRZEDSZKOLNA W poniedziałek (08.03.2021) rozpoczyna się rekrutacja do przedszkoli oraz oddziałów przedszkolnych. Wnioski należy składać do 19 marca.   Aby zgłosić dziecko do wybranego przedszkola,

Czytaj więcej...
ŚMIERĆ W POŻARZE

ŚMIERĆ W POŻARZE

5 marca, 2021

ŚMIERĆ W POŻARZE Dziś (05.03.2021) służby pożarnicze zostały powiadomione o pożarze. Zginęła kobieta.  O godzinie 6.00 doszło do pożaru w Ligocie przy ulicy Powstańców Śląskich.  Dwie

Czytaj więcej...
18 TYSIĘCY ZŁOTYCH W MARIHUANIE

18 TYSIĘCY ZŁOTYCH W MARIHUANIE

5 marca, 2021

18 TYSIĘCY ZŁOTYCH W MARIHUANIE W ubiegłą sobotą kryminalni z Częstochowy zatrzymali mężczyznę, który posiadał znaczącą ilość marihuany.  26-letni mężczyzna został zatrzymany przez kryminalnych z Częstochowy,

Czytaj więcej...
Shopping Basket