2.72°C Częstochowa

KACZYŃSKI: BĘDĄ RZUCAĆ W NAS KAMIENIAMI

Jarosław Kaczyński w wywiadzie dla TV Republika odniósł się do obecnej sytuacji na Zjednoczonej Prawicy, “ataku na cywilizację” w wykonaniu lewicy oraz sytuacji pandemicznej w Polsce.

Kaczyński o sytuacji w Polskim rządzie:

Jarosław Kaczyński swój wywiad w TV Republika zaczął od omówienia sytuacji politycznej w Polsce. W szczególności zwrócił uwagę na ostatnie kłótnie w obozie Zjednoczonej Prawicy. Prezes PiS zapewniał, że koalicja przetrwa “mimo wszystko”. W wywiadzie podkreślał również że obecnym nastawieniem jego polityków jest by koalicja przetrwała do następnych wyborów w 2023.

”W koalicji są różnice zdań, ale od tego jest jej kierownictwo, aby pewne sprawy łagodzić. Jesteśmy nastawieni, by obecna kadencja rządów Zjednoczonej Prawicy trwała do jesieni 2023 r., do konstytucyjnego terminu wyborów”.

Później skrytykował opozycję, mówiąc o jej atakach na obóz Zjednoczonej Prawicy. Padły również zapewnienia o determinacji w dokończeniu kadencji przez obóz rządzący.

”Będą nam przeszkadzać, rzucać w nas kamieniami. Nasza droga zawsze będzie drogą pod górę, krętą i trudną, będą nas próbować z tej drogi spychać. Ale my jesteśmy zdeterminowani, by dokończyć kadencję.

Potem padły obietnice ochrony przez Zjednoczoną Prawicę demokracji, praworządności i tradycji.

”Nasza formacja polityczna chce obronić w Polsce demokrację, praworządność we właściwym tego słowa znaczeniu, prawa obywatelskie, ale także zdrowy rozsądek i tradycję”.

ŹRÓDŁO: MEDIA

Najnowsze aktualności

Shopping Basket