30.15°C Częstochowa

„JESTEM BEZPIECZNY” Z CZĘSTOCHOWSKĄ POLICJĄ

Po raz kolejny policjanci z Częstochowy uczestniczyli w Powiatowym Konkursie Wiedzy i Umiejętności „Jestem bezpieczny” zorganizowanym przez Szkołę Podstawową imienia Tadeusza Kościuszki we Mstowie i gminę Mstów. Z uwagi na pandemię, w tym roku konkurs został przeprowadzony online. Jak zwykle cieszył się ogromnym zainteresowaniem młodzieży szkolnej.

Częstochowska Policja bardzo często włącza się w inicjatywy, mające na celu poprawę bezpieczeństwa mieszkańców miasta i powiatu. Po raz kolejny mundurowi uczestniczyli w powiatowym konkursie, którego celem było pogłębienie wiedzy i doskonalenie umiejętności z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz kształtowanie postaw w sytuacjach zagrożenia życia lub zdrowia.

W konkursie wzięło udział 27 szkół podstawowych, a uczestnicy zaprezentowali bardzo wysoki poziom wiedzy i umiejętności. W tym roku I miejsce zajęli uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Łojkach.

Podczas ogłoszenia wyników obecna była zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Częstochowie podinspektor Grażyna Dudek oraz przedstawiciele straży pożarnej, służb medycznych, władze gminy i współorganizatorzy.

ŹRÓDŁO: POLICJA ŚLASKA CZESTOCHOWA 

Najnowsze aktualności

Shopping Basket