20.42°C Częstochowa

JESIENNE WYSTAWY W MIEJSKIEJ GALERII SZTUKI

9. Międzynarodowy Salon „Martwa natura w fotografii” oraz 46. Ogólnopolski Plener Malarski „Jurajska Jesień” to dwie nowe wystawy, które już od 16 września będzie można oglądać w Miejskiej Galerii Sztuki.

Jesień w Miejskiej Galerii Sztuki zapowiada się kolorowo. 16 września o godzinie 18.00 w Sali Poplenerowej odbędzie się uroczyste rozdanie nagród oraz otwarcie wystawy pokonkursowej 9. Międzynarodowego Salonu „Martwa natura w fotografii”. Organizatorzy tegorocznej edycji salonu stawiali sobie pytanie, czy temat martwej natury w fotografii nadal zachowuje świeżość i wciąż otwiera nowe możliwości interpretacji i rozwiązań formalnych. Ostatecznie do wystawy zakwalifikowano pięćdziesiąt trzy prace obrazujące z pozoru zwykłe przedmioty, które – wydobyte z codzienności – stają się czymś niezwykłym, fascynującym i odkrytym na nowo.
W tym samym czasie odbędzie się również wernisaż otwierający wystawę poplenerową 46. Ogólnopolskiego Pleneru Malarskiego „Jurajska Jesień”, będącą artystycznym przedstawieniem bogactwa przyrodniczego, geologicznego i kulturowego Jury Krakowsko-Częstochowskiej w indywidualnych ujęciach, rozmaitych formach i technikach oraz kreacjach wyobraźni. Biorą w niej udział prace artystów z Polski, Białorusi, Bahrajnu, Danii i Francji, dla których jurajskie krajobrazy okazały się źródłem twórczych inspiracji. Artyści pojawiający się tam po raz pierwszy są zafascynowani otoczeniem, skałami pełnymi amonitów, wiejskimi ogródkami, ruinami średniowiecznych warowni, zaś ci, którzy tu wracają, z przyjemnością odkrywają Jurę po raz kolejny.

ŹRÓDŁO: UM CZESTOCHOWA

Najnowsze aktualności

Shopping Basket