2.34°C Częstochowa

'' DZIECKO Z IN VITRO JEST ZWIERZĘCIEM''

Piotr Natanek, były ksiądz, znów szokuje. Suspendowany prezbiter wygłosił “kazanie”, w którym mówił m.in. o in vitro. Natanek stwierdził, że “dziecko poczęte z próbówki” to “produkt, a nie byt”.

 

“Wiem, że wielu z was oburzą te słowa, ale zapowiadałem, że padną tu ciężkie słowa dotyczące waszego bytu, waszej ludzkiej istoty. Ilu z was przeżyło dramat, kiedy usłyszało wyjaśnienie w naszych orędziach Pana Boga na temat 10. przykazań, z których jasno wynikało, że dziecko poczęte z próbówki, poza Bogiem, jest produktem, a nie bytem? Nie istotą. Jest zwierzęciem” – powiedział były duchowny.

“Kazanie” Natanka zostało opublikowane w Niedzielę Wielkanocną na kanale Ahael na YouTubie. Transmitowane są tam także inne “orędzia” byłego księdza. Kontrowersyjny fragment o in vitro został opublikowany w mediach społecznościowych. Słowa Natanka skomentował m.in. Adam Szejnfeld.

”Dziecko poczęte z probówki nie jest istotą, jest zwierzęciem’. Pomijam to, czy jest już w tej sprawie reakcja władz kościelnych, ale… zastanawiam się, czy nie mamy tu do czynienia także ze złamaniem prawa” – napisał senator Koalicji Obywatelskiej.

Do słów Natanka odniosła się również publicystka Kataryna. “Chciałabym, żeby rodzice takich dzieci puścili gościa w skarpetkach za takie szczucie. Gdybym wierzyła w prokuraturę, zgłosiłabym też obrazę uczuć religijnych, przypisywanie takich poglądów do Boga” – czytamy.

ŹRÓDŁO: MEDIA

Najnowsze aktualności

Shopping Basket