30.33°C Częstochowa

DŁUGI WEEKEND W CZĘSTOCHOWIE: 43 KOLIZJE 1 WYPADEK DROGOWY

Podczas długiego weekendu na terenie miasta i powiatu doszło do 1 wypadku drogowego i 43 kolizji drogowych. Niestety policjanci zatrzymali aż 7 pijanych kierowców.

Podczas długiego weekendu, to jest od czwartku do niedzieli, na terenie podległym Komendzie Miejskiej Policji w Częstochowie doszło do 43 kolizji i 1 wypadku drogowego. Wypadek miał miejsce w niedzielę w miejscowości Biskupice. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że 20-letni kierujący fordem nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu toyotą, doprowadzając do zderzenia. W wyniku tego zdarzenia 6 osób zostało poszkodowanych, z czego 1 w dalszym ciągu przebywa w szpitalu.

W tych dniach częstochowska policja wyeliminowała z ruchu 7 nietrzeźwych kierowców. Dwóch z nich było sprawcami zdarzeń drogowych na terenie miasta i powiatu. W niedzielę 30-latek kierujący motorowerem w miejscowości Konopiska utracił panowanie nad pojazdem i wjechał do przydrożnego rowu. Mężczyzna miał prawie 3 promile alkoholu w organizmie i kierował pomimo sądowego zakazu. Tego samego dnia policjanci zatrzymali 29-letnią kobietę, która na terenie Częstochowy kierując samochodem osobowym straciła panowanie nad pojazdem i dachowała. Miała prawie 2 promile alkoholu w organizmie. Na szczęście w tych zdarzeniach nikt nie ucierpiał.

Ponadto na terenie miasta i powiatu częstochowskiego doszło do 5 kradzieży, 2 kradzieży z włamaniem, 2 oszustw i 1 kradzieży rozbójniczej. Policjanci w tych dniach podjęli blisko 750 interwencji i zatrzymali 6 osób poszukiwanych.

Również w ubiegły weekend na terenie powiatu częstochowskiego miało miejsce tragiczne zdarzenie. W sobotę około godziny 22.20 17-letni chłopak wspiął się na słup energetyczny średniego napięcia, a następnie spadł z wysokości kilkunastu metrów na ziemię. W wyniku doznanych obrażeń zmarł. Wyjaśniane są okoliczności tego wypadku.

ŹRÓDŁO: POLICJA ŚLĄSKA CZĘSTOCHOWA 

Najnowsze aktualności

Shopping Basket