0.32°C Częstochowa

DARMOWA MAMOGRAFIA

Kobiety w wieku 50-69 lat będą mogły skorzystać z bezpłatnych badań mammograficznych, które realizowane będą w Częstochowie 12, 13 i 16 sierpnia. Jeżeli spełniasz kryteria wiekowe – przyjdź, zbadaj się i zyskaj spokój. Możecie zachęcić bliskie osoby w podobnym wieku, aby również skorzystali z tej szansy.

W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo, badania będą wykonywane z zachowaniem wszelkich środków ostrożności w zakresie zarówno wyposażenia techników w niezbędne środki ochrony osobistej, jak i procedur dezynfekcji pracowni i aparatury diagnostycznej oraz obsługi pacjenta. Zainteresowane osoby, zarówno podczas rejestracji, jak i samego badania, proszone są o stosowanie maseczek. W mammografii mogą wziąć udział ubezpieczone panie w wieku 50-69 lat, które nie miały wykonanej mammografii w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi w ciągu ostatnich 24 miesięcy lub są w grupie ryzyka i w roku poprzedzającym otrzymały pisemne wskazanie do wykonania ponownej mammografii po upływie 12 miesięcy.

Mobilna pracownia mammograficzna LUX MED będzie oczekiwała przy markecie „Auchan”, ul. Focha 7/15.

12 sierpnia od godz. 10.00 do 17.00
13 sierpnia od godz. 8.00 do 15.00
16 sierpnia od godz. 10.00 do 17.00

Luxmed prosi o wcześniejszą rejestrację pod nr tel. 58 666 24 44 lub na http://www.mammo.pl/formularz

W celu weryfikacji uprawnień do badania przed połączeniem telefonicznym należy przygotować dowód osobisty, a do mobilnej pracowni należy zabrać ze sobą zdjęcia z poprzednich mammografii.
Badanie jest realizowane w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi w ślad za ogólnopolską kampanią promocyjną Ministerstwa Zdrowia pn. Planuję Długie Życie. W mammografii, finansowanej przez NFZ w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi, można wziąć udział niezależnie od miejsca zamieszkania i bez skierowania lekarskiego.

ŹRÓDŁO: URZĄD MIASTA 

Najnowsze aktualności

Shopping Basket