12.78°C Częstochowa

Czy huta zostanie sprzedana? W piątek roztrzygnięcie przetargu.

To już trzeci termin składania ofert na sprzedaż Huty Częstochowa w upadłości. Chęć zakupu ogłosiła tylko jedna firma. To Corween Investments, spółka córka grupy Liberty House, która wpłaciła wadium w kwocie 190 mln zł.

Spółka Corween Investmens przejęła od syndyka przedsiębiorstwo wraz ze wszystkimi pracownikami. Firma należąca do Liberty Steel Group, dzierżawi częstochowską hutę od 23 grudnia 2020 r.

Z kolei Spółka Sunningwell International Polska, która miała ratować częstochowską hutę, obwinia za zerwanie z nią umowy i obarcza syndyka. Zapowiedziała sądowy pozew o 22 mln zł, które przepadły jako wadium, gdy po wygranym przetargu Sunningwell Steel nie podpisał umowy kupna.

 

Czy transakcja sprzedaży huty zostanie sfinalizowana i spółka Corween Investment zostanie właścicielem, dowiemy się już w Piątek podczas posiedzenia przetargowego w Sądzie Gospodarczym w Częstochowie.

 

Najnowsze aktualności

KIEROWCY MPK PRZESZLI SZKOLENIE NA MACIE POŚLIZGOWEJ

KIEROWCY MPK PRZESZLI SZKOLENIE NA MACIE POŚLIZGOWEJ

17 września, 2021

Część kierowców Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Częstochowie odbyła szkolenie z jazdy po macie poślizgowej, przygotowując się w ten sposób na trudne warunki jezdne.

Czytaj więcej...
RUSZYŁ PRZETARG NA ROZBUDOWĘ ULICY JESIENNEJ

RUSZYŁ PRZETARG NA ROZBUDOWĘ ULICY JESIENNEJ

17 września, 2021

Miejski Zarząd Dróg w Częstochowie ogłosił przetarg na rozbudowę ul. Jesiennej od ul. Rydza-Śmigłego do alei 11 Listopada oraz budowę łącznika drogowego ul. Jesiennej i ul. Rydza-Śmigłego z ul. Bór.

Czytaj więcej...
KONTROLE POLICYJNE W AUTOBUSACH I TRAMWAJACH

KONTROLE POLICYJNE W AUTOBUSACH I TRAMWAJACH

17 września, 2021

Częstochowska policja w ramach akcji „Podróżuj bezpiecznie” i „Bezpieczna droga do szkoły” przeprowadziła wczoraj działania przy zajezdni MPK. Celem podjętych działań była kontrola przestrzegania reżimu sanitarnego w środkach komunikacji miejscowej oraz sprawdzenie stanu trzeźwości kierowców. Podczas czwartkowych działań policjanci nie ujawnili nieprawidłowości.

Czytaj więcej...
Shopping Basket