30.66°C Częstochowa

CZĘSTOCHOWA PREKURSOREM IN VITRO

W środę, 2 czerwca na całym świecie obchodzony był Światowy Dzień In vitro. W Częstochowie od 2012 roku z miejskiego programu in vitro urodziło się 55 dzieci, a miasto przeznaczyło na ten cel 950 tys. zł.

Częstochowa zajmuje najwyższą pozycję w dofinansowaniach leczenia in vitro w Polsce. Aktualnie trwa czwarta edycja programu dla bezdzietnych par – na lata 2021-2023, który zainicjował prezydent Krzysztof Matyjaszczyk i radni Lewicy. Dzięki miejskiemu dofinansowaniu od 2012 roku na świat przyszło już 55 dzieci –  27 dziewczynek i 28 chłopców, w tym sześć par bliźniąt (w tym roku ma urodzić kolejnych sześcioro dzieci). Ich rodzice otrzymują nieodpłatnie wózki dziecięce od częstochowskiego producenta – firmy ,,Deltim”.

– Światowy Dzień In Vitro jest szczególny dla Częstochowy, bo w 2012 roku za rządów Lewicy w naszym mieście podjęliśmy inicjatywę dofinansowania procesu pozaustrojowego zapłodnienia z budżetu samorządu – przypomina były przewodniczący Rady Miasta, a obecnie poseł Zdzisław Wolski.

Częstochowa już dziewiąty rok z rzędu dofinansowuje program leczenia niepłodności metodą in vitro. Zdaniem senatora Lewicy i dyrektora Miejskiego Szpitala Zespolonego Wojciecha Koniecznego, taką możliwość powinno dawać państwo.

ŹRÓDŁO: MEDIA 

Najnowsze aktualności

Shopping Basket