12.14°C Częstochowa

Jaka przyszłość czeka branże które nie mogą obsługiwać klientów z powodu pandemii?

Branża hotelarska, eventowa, gastronomiczna oraz inne które bazują na bezpośrednim kontakcie z klientem aktualnie nie zarabiają, a jeśli już, to tylko ułamek kwot w porównaniu do czasów z przed pandemii. Czy w najbliższych tygodniach mogą liczyć na poprawę swojej sytuacji?

O kolejne tygodnie przesuwane są wyłączenia dla przedsiębiorców, właściciele restauracji mogą bazować tylko na klientach na wynos co ogromnie ogranicza możliwości zarobku. Niektórzy przedsiębiorcy mają już dość aktualnej sytuacji i łamią zakazy narzucone przez sejm. Już ponad 20 000 przedsiębiorców podpisało się pod petycją o uwolnienie branż wyłączonych.

Hotele które w okresie ferii zimowych mogły zarobić na cały rok świecą pustkami, stoki narciarskie otwarte tylko dla pieszych i saneczkarzy, snowboardziści i narciarze nie mogą korzystać z tych usług.

Rząd wydaje się być ślepy na prośby i wołanie o pomoc. Natomiast z egzekwowaniem kar i mandatów nie mają najmniejszych problemów.

Czy sytuacja może się poprawić w ciągu najbliższych tygodni? Czy kolejna fala pandemii spowoduje załamanie części gospodarki?

Najnowsze aktualności

KIEROWCY MPK PRZESZLI SZKOLENIE NA MACIE POŚLIZGOWEJ

KIEROWCY MPK PRZESZLI SZKOLENIE NA MACIE POŚLIZGOWEJ

17 września, 2021

Część kierowców Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Częstochowie odbyła szkolenie z jazdy po macie poślizgowej, przygotowując się w ten sposób na trudne warunki jezdne.

Czytaj więcej...
RUSZYŁ PRZETARG NA ROZBUDOWĘ ULICY JESIENNEJ

RUSZYŁ PRZETARG NA ROZBUDOWĘ ULICY JESIENNEJ

17 września, 2021

Miejski Zarząd Dróg w Częstochowie ogłosił przetarg na rozbudowę ul. Jesiennej od ul. Rydza-Śmigłego do alei 11 Listopada oraz budowę łącznika drogowego ul. Jesiennej i ul. Rydza-Śmigłego z ul. Bór.

Czytaj więcej...
KONTROLE POLICYJNE W AUTOBUSACH I TRAMWAJACH

KONTROLE POLICYJNE W AUTOBUSACH I TRAMWAJACH

17 września, 2021

Częstochowska policja w ramach akcji „Podróżuj bezpiecznie” i „Bezpieczna droga do szkoły” przeprowadziła wczoraj działania przy zajezdni MPK. Celem podjętych działań była kontrola przestrzegania reżimu sanitarnego w środkach komunikacji miejscowej oraz sprawdzenie stanu trzeźwości kierowców. Podczas czwartkowych działań policjanci nie ujawnili nieprawidłowości.

Czytaj więcej...
Shopping Basket