2.91°C Częstochowa

Jaka przyszłość czeka branże które nie mogą obsługiwać klientów z powodu pandemii?

Branża hotelarska, eventowa, gastronomiczna oraz inne które bazują na bezpośrednim kontakcie z klientem aktualnie nie zarabiają, a jeśli już, to tylko ułamek kwot w porównaniu do czasów z przed pandemii. Czy w najbliższych tygodniach mogą liczyć na poprawę swojej sytuacji?

O kolejne tygodnie przesuwane są wyłączenia dla przedsiębiorców, właściciele restauracji mogą bazować tylko na klientach na wynos co ogromnie ogranicza możliwości zarobku. Niektórzy przedsiębiorcy mają już dość aktualnej sytuacji i łamią zakazy narzucone przez sejm. Już ponad 20 000 przedsiębiorców podpisało się pod petycją o uwolnienie branż wyłączonych.

Hotele które w okresie ferii zimowych mogły zarobić na cały rok świecą pustkami, stoki narciarskie otwarte tylko dla pieszych i saneczkarzy, snowboardziści i narciarze nie mogą korzystać z tych usług.

Rząd wydaje się być ślepy na prośby i wołanie o pomoc. Natomiast z egzekwowaniem kar i mandatów nie mają najmniejszych problemów.

Czy sytuacja może się poprawić w ciągu najbliższych tygodni? Czy kolejna fala pandemii spowoduje załamanie części gospodarki?

Najnowsze aktualności

GASTRONOMIA – MOŻLIWOŚĆ OTWARCIA JESZCZE W KWIETNIU

GASTRONOMIA – MOŻLIWOŚĆ OTWARCIA JESZCZE W KWIETNIU

16 kwietnia, 2021

Po wielu prośbach i apelach liderów Izby Gospodarczej Gastronomii Polskiej resort rozwoju, pracy i technologii udostępnił oficjalne „Wytyczne dla funkcjonowania gastronomii w trakcie epidemii SARS-CoV-2 w Polsce”

Czytaj więcej...
NIEDZIELSKI: TO OPTYMISTYCZNY DZIEŃ, SPADEK ZACHOROWAŃ!

NIEDZIELSKI: TO OPTYMISTYCZNY DZIEŃ, SPADEK ZACHOROWAŃ!

16 kwietnia, 2021

“Będziemy mieli do czynienia z dużymi spadkami, mimo że jest wykonanych dużo badań.
Informację o liczbie przeprowadzonych wczoraj badań już mamy, to jest blisko 90 tys. testów i
mimo tej dużej liczby badań, będziemy dzisiaj mieli do czynienia z dużymi spadkami, rzędu
nawet 10 tys. w stosunku do poprzedniego tygodnia” – poinformował minister zdrowia.

Czytaj więcej...
PRÓBOWAŁ PODPALIĆ DOM W KTÓRYM BYŁA RODZINA

PRÓBOWAŁ PODPALIĆ DOM W KTÓRYM BYŁA RODZINA

16 kwietnia, 2021

62-letni mężczyzna podejrzany o próbę podpalenia budynku mieszkalnego przy ulicy Tarnogórskiej w Woźnikach. Tylko dzięki szybkiej reakcji służb i domowników nie doszło do tragedii.

Czytaj więcej...
Shopping Basket