2.72°C Częstochowa

W KOŚCIELE NIE MA WIRUSA

”Głupich księży nie brakuje”. – powiedział ks. Wojciech Lemański w programie “Onet Rano”. W ten sposób nawiązał do niektórych wypowiedzi duchownych, którzy twierdzili, że w kościele nie można zakazić się koronawirusem.

Ks. Jan Karlak, proboszcz parafii św. Jana Pawła II w Nowym Targu przekonywał, że podczas mszy świętej wierni nie muszą zakładać maseczek. Ochronę przed zakażeniem koronawirusem miała zapewniać nowoczesna technologia amerykańskiej agencji NASA, która “neutralizuje 99,9% bakterii, wirusów i grzybów. 

”Nikt w naszym kościele nie może się zarazić ani grypą, ani COVID-em, ani bakterią, ani żadnym wirusem”. – mówił ks. Karlak. Parafia Świętego Jana Pawła II w Nowym Targu poinformowała na Facebooku, że kościół otrzymał certyfikat “BEZPIECZNY KOŚCIÓŁ”.

Ks. Wojciech Lemański powiedział, że wiele osób chciałoby świętować Wielkanoc przy łagodniejszych obostrzeniach. Jednak z powodu obecnej sytuacji epidemiologicznej, nie będzie procesji i nie będzie całowania krzyża.

”Ale to, że ktoś wejdzie do kościoła, pomodli się w Wielki Piątek i wróci do domu, to będzie forma udziału w świętowaniu”. -dodał ks. Lemański w programie “Onet Rano”.

Duchowny skomentował również głosy, według których w kościele nie można zarazić się koronawirusem.

”Może to zabrzmi bardzo ostro, ale głupich księży nie brakuje, tak jak nie brakuje głupich lekarzy, którzy zamiast uspokajać i nakłaniać do szczepień, straszą tych, którzy pytają o radę. Zdarzają się tacy lekarze, politycy, księża, ale też biskupi”. – powiedział ks. Lemański.

ŹRÓDŁO: MEDIA

Najnowsze aktualności

Shopping Basket