Something went wrong!

4 FALA KORONAWIRUSA NADCHODZI

Rząd przed świętami apeluje do obywateli o nieprzemieszczanie się oraz spędzenie Wielkanocy w gronie najbliższej rodziny.

Jednak minister finansów nie ma złudzeń: ”Polacy będą się odwiedzać, a przez to czwarta fala koronawirusa nadejdzie niebawem”.

Tadeusz Kościński w programie “Money. To się liczy” był pytany o realne otwarcie gospodarki. Pierwotnie rząd zakładał otwieranie kolejnych branż od kwietnia, jednak koniec marca rozwiał wszelkie wątpliwości – w środę potwierdzono 32 874 nowe przypadki zakażenia koronawirusem. Oprócz wzrostu liczby zakażeń, wzrasta liczba zgonów, zajętych łóżek oraz respiratorów.

”Jakaś stabilizacja jest w tym momencie, ale myślę, że niestety święta zrobią swoje. Mimo zaleceń społeczeństwo będzie się spotykać, a to spowoduje czwartą falę za jakieś dwa tygodnie”. – powiedział minister finansów.

”Na korzyść będzie działało, że mamy coraz więcej ozdrowieńców, coraz więcej osób jest zaszczepionych. Ta czwarta fala się skończy i wtedy bardzo szybko będziemy mogli otwierać gospodarkę. Myślę, że będzie to szybciej niż w czerwcu”.– dodał Tadeusz Kościński

 

ŹRÓDŁO: MEDIA

Najnowsze aktualności

Shopping Basket