2.34°C Częstochowa

11. ROCZNICA KATASTROFY SMOLEŃSKIEJ CZY STRAJK PRZEDSIĘBIORCÓW?

W sobotę (10.03.2021r.) odbędzie się 11. rocznica Katastrofy Smoleńskiej. Obostrzenia dotyczące zgromadzeń przedłużone są do 09.02.2021r., czy w dzień rocznicy będzie można gromadzić się w większej ilości osób? Na pewno wolność zgromadzenia uznają przedstawiciele Strajku Przedsiębiorców, którzy zaplanowali właśnie na dzień rocznicy na godzinę 8:00 manifestację pod pomnikiem upamiętniającym katastrofę.

Według obecnych założeń do 9 kwietnia będą obowiązywać obostrzenia dotyczące pandemii. Dużą kontrowersję wywołuje data, w której obostrzenia miałyby zostać poluzowane, ponieważ jest to zaplanowane na dzień przed obchodami rocznicy Katastrofy Smoleńskiej. Społeczeństwo jest oburzone tym faktem, w sieci pojawiają się różne spekulacje na ten temat, dotyczące planowanego zakończenia reżimu przez obecny rząd, by móc zgromadzić się pod pomnikiem.

Najbardziej oburzeni tym faktem są przedstawiciele Strajku Przedsiębiorców, którzy zapowiedzieli blokadę pomnika.

“Jarek, zabrałeś nam WOLNOŚĆ, my zabierzmy ci rocznicę. Narodowa blokada schodów Jarosława. W PRL-u symbolem zniewolenia był pomnik Dzierżyńskiego. Teraz symbolem zawłaszczenia państwa są schody donikąd” – piszą organizatorzy wydarzenia w mediach społecznościowych.

“Gazeta Wyborcza” informuje, że strajkujący chcą zakłócić obchody rocznicy. Przedsiębiorcy – oprócz blokady pomnika smoleńskiego – planują m.in. nalot dronów, które mają utrudnić pracę snajperom.

Strajk Przedsiębiorców zgłosił już w ratuszu dwa zgromadzenia po pięć osób od strony pomnika Ofiar Tragedii Smoleńskiej, a także jest w trakcie zgłaszania zgromadzenia na 300 osób po przeciwnej stronie pl. Piłsudskiego. Paweł Tanajno przekonuje, że legalizacja takiego zgromadzenia jest możliwa także w czasie epidemii.

Z pewnością obchody 11. rocznicy Katastrofy Smoleńskiej odbiją się wielkich echem w mediach społecznościowych, będzie to jedno z bardziej pamiętnych wydarzeń tego roku.

ŹRÓDŁO: MEDIA

Najnowsze aktualności

Shopping Basket