NAMAWIAŁ I WYKORZYSTYWAŁ DZIECKO DO PROSTYTUCJI

Częstochowska policja, we współpracy z duńskimi funkcjonariuszami, zakończyła dochodzenie w sprawie 31-letniego mężczyzny, który przez dwa lata wykorzystywał seksualnie nieletnią dziewczynkę, namawiał ją do prostytucji i dostarczał jej narkotyki. Poszkodowana, nie przekraczająca 15. roku życia, była narażona na skrajne niebezpieczeństwo.

Śledczy ustalili, że w latach 2019-2020 31-latek wielokrotnie nadużywał kontaktu z nieletnią, oferując jej narkotyki w zamian za uczestnictwo w praktykach prostytucyjnych. W tym samym okresie namawiał ją również do podejmowania tego procederu, zakładając dla niej profil na portalu randkowym i poszukując potencjalnych klientów.

Początkowo sprawą zajmowała się częstochowska komenda, jednak w listopadzie 2023 roku śledztwo przejęli stróże prawa z Wydziału Poszukiwań i Identyfikacji Osób Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. W wyniku śledztwa ustalono, że sprawca, ukrywając się przed organami ścigania, udał się do Danii, gdzie podjął pracę jako pracownik budowlany.

Po uzyskaniu informacji o powrocie mężczyzny do Polski, śledczy wystosowali Europejski Nakaz Aresztowania oraz list gończy. Równocześnie rozpoczęli współpracę z duńską policją, która aktywnie uczestniczyła w dochodzeniu na wniosek katowickich policjantów.

W styczniu 2024 roku „łowcy głów” śląskiej policji zidentyfikowali lokalizację mężczyzny w częstochowskim Rakowie, co doprowadziło do jego zatrzymania. 

Mężczyzna trafił już do aresztu, gdzie spędzi najbliższe 2 lata i 7 miesięcy – taką karę pozbawienia wolności zasądził wobec niego częstochowski sąd.

ŹRÓDŁO: MEDIA

Udostępnij post:

PIERWSZY BIZNES- WSPARCIE W STARCIE

Nawet do pół miliona dla przedsiębiorczych! Firmy z branży gastronomicznej, hotelarskiej, turystycznej i kulturalnej mogą uzyskać wysokie dotacje bezzwrotne.

LETNIE TARGI PRACY

12 czerwca będzie można poznać wiele ofert pracy. Wydarzenie kierowane jest do osób bezrobotnych, poszukujących pracy oraz młodzieży.

PRZETARG NA MODERNIZACJĘ LODOWISKA

Modernizacja lodowiska- to zadanie zostało wybrane przez mieszkańców do realizacji ze środków miejskich w ramach Budżetu Obywatelskiego.