NAMAWIAŁ I WYKORZYSTYWAŁ DZIECKO DO PROSTYTUCJI

Częstochowska policja, we współpracy z duńskimi funkcjonariuszami, zakończyła dochodzenie w sprawie 31-letniego mężczyzny, który przez dwa lata wykorzystywał seksualnie nieletnią dziewczynkę, namawiał ją do prostytucji i dostarczał jej narkotyki. Poszkodowana, nie przekraczająca 15. roku życia, była narażona na skrajne niebezpieczeństwo.

Śledczy ustalili, że w latach 2019-2020 31-latek wielokrotnie nadużywał kontaktu z nieletnią, oferując jej narkotyki w zamian za uczestnictwo w praktykach prostytucyjnych. W tym samym okresie namawiał ją również do podejmowania tego procederu, zakładając dla niej profil na portalu randkowym i poszukując potencjalnych klientów.

Początkowo sprawą zajmowała się częstochowska komenda, jednak w listopadzie 2023 roku śledztwo przejęli stróże prawa z Wydziału Poszukiwań i Identyfikacji Osób Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. W wyniku śledztwa ustalono, że sprawca, ukrywając się przed organami ścigania, udał się do Danii, gdzie podjął pracę jako pracownik budowlany.

Po uzyskaniu informacji o powrocie mężczyzny do Polski, śledczy wystosowali Europejski Nakaz Aresztowania oraz list gończy. Równocześnie rozpoczęli współpracę z duńską policją, która aktywnie uczestniczyła w dochodzeniu na wniosek katowickich policjantów.

W styczniu 2024 roku „łowcy głów” śląskiej policji zidentyfikowali lokalizację mężczyzny w częstochowskim Rakowie, co doprowadziło do jego zatrzymania. 

Mężczyzna trafił już do aresztu, gdzie spędzi najbliższe 2 lata i 7 miesięcy – taką karę pozbawienia wolności zasądził wobec niego częstochowski sąd.

ŹRÓDŁO: MEDIA

Udostępnij post:

PRAWIE MILION ZŁOTYCH PRZEZNACZONO NA WSPARCIE DZIAŁKOWCÓW

Już od dziewięciu lat Miasto kontynuuje finansowe wsparcie dla inwestycji w Rodzinnych Ogrodach Działkowych na obszarze miasta, udzielając dotacji na projekty poprawiające infrastrukturę ROD. Program będzie kontynuowany również w bieżącym roku, z możliwością składania wniosków do końca kwietnia.