MŁODZI OBYWATELE UKRAINY ZAATAKOWALI CZĘSTOCHOWIANINA BY ZABRAĆ MU E-PAPIEROSA

Trzech młodych mężczyzn w wieku 17, 19 i 20 lat zostanie postawionych przed sądem za popełnienie napadu rabunkowego.

Młodzi obywatele Ukrainy zaatakowali mieszkańca Częstochowy, grożąc mu przedmiotem przypominającym broń palną i zabierając mu e-papierosa. Incydent ten wydarzył się w środku nocy na ulicy Wolności w Częstochowie.

Istotną rolę w identyfikacji sprawców odegrały nagrania z kamer monitoringu, które umożliwiły rozpoznanie agresorów.

Dwóch z napastników zostało rozpoznanych przez funkcjonariuszy, gdy siedzieli na ławce w jednym z parków. Mężczyźni nie stawiali oporu wobec policji i bez problemu zostali zatrzymani. Trzeci sprawca został zlokalizowany w wynajmowanym mieszkaniu.

Policjanci zabezpieczyli również przedmiot, którym najmłodszy z napastników groził pokrzywdzonemu, co stanowiło istotny dowód w sprawie. Wszyscy trzej mężczyźni trafili do policyjnego aresztu.

W ubiegłym tygodniu sąd podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu najmłodszego z nich, podczas gdy dwaj pozostali napastnicy zostali objęci policyjnym dozorem. Za dokonanie napadu rabunkowego grozi im kara do 12 lat pozbawienia wolności.

ŹRÓDŁO: POLICJA CZĘSTOCHOWA

Udostępnij post:

SPACERY Z BIBLIOTEKĄ

Już jutro o godz. 10.00 odbędzie się pierwszy spacer z cyklu „Spacery z biblioteką” organizowane przez Bibliotekę Publiczną im. dr. Władysława Biegańskiego w Częstochowie

NOWE ZIELONE PATIA I NASADZENIA

Centrum Usług Komunalnych w ramach programu CzęstoZielona zleciło budowę 7 rekreacyjnych zakątków przy szkołach. Zadba również o nasadzenia drzew w sześciu dzielnicach – finansowanych z Budżetu Obywatelskiego.