MIEJSKI SYLWESTER POWRACA

To świetna wiadomość! Po kilku latach przerwy organizacja miejskiego Sylwestra w Częstochowie wraca do życia. Impreza tradycyjnie odbędzie się na Placu Biegańskiego, co zapewne przyciągnie wielu mieszkańców i turystów. Dodatkowo, jako muzyczną gwiazdę wydarzenia zaplanowano występ zespołu Brathanki, co na pewno wzbudzi entuzjazm wśród miłośników ich muzyki. Cieszę się, że społeczność Częstochowy będzie miała okazję świętować nadchodzący Nowy Rok razem z taką atrakcją muzyczną. Oby impreza przyniosła wiele radości i niezapomnianych chwil wszystkim uczestnikom!

Po kilku latach przerwy spowodowanej pandemią, sylwestrowe świętowanie w Częstochowie powraca, przywracając jedną z najważniejszych imprez plenerowych w mieście. Wydział Kultury i Sportu Urzędu Miasta ujawnił, że główną gwiazdą muzyczną wydarzenia będzie zespół Brathanki. Oprócz nich na sylwestrowej scenie zaprezentują się także dwa lokalne zespoły – Słońcem Opętani i Muzyczni Astronauci. Mimo przerwanej tradycji, powrót tej wyjątkowej imprezy cieszy się ogromnym zainteresowaniem, dając mieszkańcom okazję do wspólnego świętowania przy dźwiękach różnorodnej muzyki. Oczekuje się, że wydarzenie to przyciągnie liczne grono uczestników, a obecność zarówno znanych artystów, jak i lokalnych talentów, dodaje mu charakteru i lokalnej barwy.

Program Sylwestra:

godz. 20.30 Udostępnienie terenu imprezy masowej

21:00 Zespół lokalny

22:10 Zespół lokalny

23:20 Brathanki cz. 1

23:55 Przemówienie Prezydenta

00:00 Powitanie Nowego Roku

00:05 Brathanki cz. 2

00:45 Dyskoteka

01:30 Koniec imprezy

Organizatorzy: Miasto Częstochowa i Ośrodek Promocji Kultury “Gaude Mater”
Foto: UM CZESTOCHOWA

Udostępnij post:

OBJAZDY MPK- NAPRAWA RONDA PRAW KOBIET

W związku z prowadzeniem przez Miejski Zarząd Dróg w Częstochowie naprawy gwarancyjnej na rondzie Praw Kobiet przy ulicy Pułaskiego, w dniach 23-28 maja, autobusy linii 15, 23 i 37 kursować będą objazdami.

NOWE ZIELONE PATIA I NASADZENIA

Centrum Usług Komunalnych w ramach programu CzęstoZielona zleciło budowę 7 rekreacyjnych zakątków przy szkołach. Zadba również o nasadzenia drzew w sześciu dzielnicach – finansowanych z Budżetu Obywatelskiego.