MĘŻCZYZNA ZOSTAŁ ZAATAKOWANY TASAKIEM PRZEZ KOLEGĘ.

Na postawiony przez kłobuckich policjantów oraz prokuratora wniosek, sąd tymczasowo aresztował 48-letniego mężczyznę, który próbował zabić swojego znajomego, atakując go tasakiem podczas awantury. Teraz podejrzanemu grozi nawet kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Sytuacja miała miejsce w niedzielę, 10 marca, około 10:30 w miejscowości Biała. Oficer dyżurny z kłobuckiej komendy otrzymał informację o pacjencie, który oddalił się ze szpital w Częstochowie, cierpiąc na  liczne obrażenia głowy zagrażające jego życiu. Nie było wiadomo, gdzie poszkodowany mężczyzna się udał, gdzie mieszka ani w jaki sposób odniósł te obrażenia.

Funkcjonariusze szybko podjęli działania, które doprowadziły do odnalezienia poszkodowanego. Zespoły ratunkowe udzieliły mu pomocy przed transportem do szpitala. Policjanci ustalili przebieg zdarzenia, w którym pokrzywdzony i 48-letni napastnik zaangażowali się w bójkę. W trakcie konfrontacji agresor zaatakował pokrzywdzonego tasakiem, jednak ten zdołał uciec po otrzymaniu kilku ciosów. Pokrzywdzony mężczyzna w wieku 40 lat odniósł obrażenia głowy zagrażające jego życiu. Napastnik został zatrzymany przez policję.

Zatrzymany mężczyzna został oskarżony o usiłowanie zabójstwa. Śledczy obecnie badają motywy jego działania oraz szczegóły zdarzenia. Za usiłowanie zabójstwa grozi mu nawet kara dożywotniego pozbawienia wolności. Na wniosek prokuratora, sąd podjął decyzję o jego tymczasowym aresztowaniu na 3 miesiące.

ŹRÓDŁO: POLICJA KŁOBUCK

ZDJĘCIE ILUSTRACYJNE

Udostępnij post:

OBJAZDY MPK- NAPRAWA RONDA PRAW KOBIET

W związku z prowadzeniem przez Miejski Zarząd Dróg w Częstochowie naprawy gwarancyjnej na rondzie Praw Kobiet przy ulicy Pułaskiego, w dniach 23-28 maja, autobusy linii 15, 23 i 37 kursować będą objazdami.

DNI OTWARTE W MOPS

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej przy okazji XVI Częstochowskich Dni Rodziny organizuje cykl konsultacji związanych z oferowanymi tam formami pomocy, w tym także pieczy zastępczej.