MĘŻCZYZNA PRÓBÓWAŁ PRZEKUPIĆ POLICJANTÓW KOKAINĄ!

50-letni mieszkaniec Częstochowy, wobec którego interweniowali policjanci z częstochowskiej „trójki”, może stanąć przed groźbą kary nawet 8 lat pozbawienia wolności.

Mężczyzna, będąc pod wpływem alkoholu, wpadł w awanturę z żoną w swoim domu przy ulicy Czartoryjskiego.

Po przybyciu na miejsce zgłoszenia, patrol potwierdził nietrzeźwość 50-latka, którego badanie wykazało prawie 3 promile alkoholu we krwi. Gdy poinformowano go o konieczności trzeźwienia na izbie wytrzeźwień, mężczyzna zaskoczony próbował uniknąć tego losu. W zamian za odstąpienie od dalszych działań, obiecał policjantom dostarczenie 100 gramów kokainy, twierdząc, że mogą to sprzedać, ponieważ 1 gram narkotyku kosztuje 700 złotych.

Mundurowi postanowili jednak zmienić decyzję i zatrzymali mężczyznę, kierując go do policyjnego aresztu zamiast na izbę wytrzeźwień. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut od prokuratora. Wobec podejrzanego prokurator zastosował środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru i poręczenia majątkowego w wysokości 1000 złotych.

Mężczyźnie grozi teraz odpowiedzialność za przestępstwo korupcyjne, które może być karane nawet 8 latami pozbawienia wolności.

ŹRÓDŁO: POLICJA ŚLĄSKA

Udostępnij post:

PREMIERA FILMU „STACJA GNASZYN”

Premiera filmu Stacja Gnaszyn! Odjazd odbędzie się dziś -24 maja 2024 o godzinie 17 w Szkole Podstawowej nr 11 im. Marii Dąbrowskiej w Częstochowie. Nie czekajcie, zarezerwujcie sobie czas w kalendarzu!

WYGASZANIE DECYZJI O REJESTRACJI POJAZDÓW

22 lipca 2023 roku w życie weszły przepisy prawa, na mocy których do 10 czerwca 2024 samochody bez ważnego OC i badania technicznego (od minimum 10 lat) zostaną automatycznie wyrejestrowane.

OBJAZDY MPK- NAPRAWA RONDA PRAW KOBIET

W związku z prowadzeniem przez Miejski Zarząd Dróg w Częstochowie naprawy gwarancyjnej na rondzie Praw Kobiet przy ulicy Pułaskiego, w dniach 23-28 maja, autobusy linii 15, 23 i 37 kursować będą objazdami.