KRZYSZTOF MATYJASZCZYK PODSUMOWAŁ: INWESTYCJE W MIASTO WYNIOSŁY 565,5 MLN ZŁ

W dniu 12 lutego w Urzędzie Miasta Częstochowy, pod przewodnictwem prezydenta Krzysztofa Matyjaszczyka, odbyło się spotkanie, w którym Działania miasta w 2023 r. oraz samorządowe postulaty, w tym wnioski zmian w prawie były głównymi tematami.

Podczas spotkania goście otrzymali dokumentację prezentującą aktualną sytuację miasta oraz syntezę działań podejmowanych przez władze miasta i jednostki miejskie w roku 2023, a także zawierającą propozycje zmian legislacyjnych. Według władz miasta, realizacja tych wniosków może przyczynić się do przyspieszenia rozwoju gospodarczego, zwiększenia efektywności działań miejskich oraz stabilizacji finansów samorządowych.

Prezydent Częstochowy podkreślił, że pomimo trudnej sytuacji budżetów samorządowych, miniony rok był rekordowy pod względem nakładów inwestycyjnych w mieście, które wyniosły 565,5 mln zł, co stanowiło 26,1% ogółu wydatków miasta. W roku 2023 realizowana była kluczowa faza dwóch największych projektów unijnych miasta: rozbudowy i przebudowy DK-46 w zachodniej części oraz przebudowy zasadniczego miejskiego odcinka dawnej DK-1 (obecnie DK-91). Dodatkowo, kontynuowano inne istotne projekty, takie jak przedłużenie ul. Korfantego do ul. Bugajskiej, rozbudowa ul. Jesiennej, budowa nowego przedszkola (MP 29), termomodernizacja obiektów oświatowych, a także przebudowa dróg dzielnicowych i wprowadzenie nowych autobusów elektrycznych do floty MPK.

ŹRÓDŁO: UM CZESTOCHOWA

Udostępnij post:

OBJAZDY MPK- NAPRAWA RONDA PRAW KOBIET

W związku z prowadzeniem przez Miejski Zarząd Dróg w Częstochowie naprawy gwarancyjnej na rondzie Praw Kobiet przy ulicy Pułaskiego, w dniach 23-28 maja, autobusy linii 15, 23 i 37 kursować będą objazdami.

PREMIERA FILMU „STACJA GNASZYN”

Premiera filmu Stacja Gnaszyn! Odjazd odbędzie się dziś -24 maja 2024 o godzinie 17 w Szkole Podstawowej nr 11 im. Marii Dąbrowskiej w Częstochowie. Nie czekajcie, zarezerwujcie sobie czas w kalendarzu!

SPACERY Z BIBLIOTEKĄ

Już jutro o godz. 10.00 odbędzie się pierwszy spacer z cyklu „Spacery z biblioteką” organizowane przez Bibliotekę Publiczną im. dr. Władysława Biegańskiego w Częstochowie