KOMITET ”WSPÓLNIE DLA CZĘSTOCHOWY. KRZYSZTOF MATYJASZCZYK” CHOCIAŻ PREZYDENT NIE PODJĄŁ JESZCZE DECYZJI

W Częstochowie powołano komitet o nazwie "Wspólnie dla Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk" w kontekście zbliżających się wyborów samorządowych. Choć nazwisko obecnego prezydenta miasta (Lewica), który pełni tę funkcję od 2010 roku, znajduje się w nazwie komitetu, to jednak nie ogłosił on jeszcze swojego udziału w wyborach ani nie ujawnił, z którego komitetu będzie startował.

Podczas spotkania z dziennikarzami, które odbyło się w czwartek, przedstawiciele komitetu przedstawili główne założenia swojego programu. Jednakże prezydent Matyjaszczyk nie uczestniczył osobiście w tej konferencji. Zarówno nieoficjalne informacje pochodzące z magistratu, jak i wypowiedzi uczestników spotkania w czwartek sugerują, że prezydent jeszcze nie podjął decyzji.

– Na ten moment pan prezydent nie określił się. W najbliższym czasie będzie podejmował decyzję w tym temacie – mówił Andrzej Czerwiński ze „Wspólnie dla Częstochowy”.

„Andrzej Czerwiński z KWW 'Wspólnie dla Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk’ stwierdził, że pan prezydent na pewno ustali swoją decyzję podczas przyszłej konferencji prasowej, która prawdopodobnie odbędzie się wkrótce” – przekazała PAP. Czerwiński dodatkowo zaznaczył, że komitet, którego nazwa zawiera nazwisko Matyjaszczyka, został utworzony w porozumieniu z prezydentem.

ŹRÓDŁO: MEDIA

FOTO: UM CZĘSTOCHOWA

Udostępnij post:

DNI OTWARTE W MOPS

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej przy okazji XVI Częstochowskich Dni Rodziny organizuje cykl konsultacji związanych z oferowanymi tam formami pomocy, w tym także pieczy zastępczej.