KOLEJNY RAZ POLICJANCI PRZECHWYCILI NIELEGALNE PAPIEROSY I TYTOŃ

Kryminalni z Wydziału ds. Przestępczości Gospodarczej Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie dokonali aresztowania 56-latka, który był w posiadaniu znacznej ilości tytoniu oraz papierosów bez polskich znaków akcyzy. Wartość strat dla Skarbu Państwa szacowana jest wstępnie na 740 tysięcy złotych.

Zabezpieczony towar to 750 kilogramów tytoniu i 10 tysięcy sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy, które zostały ukryte przez 56-latka w garażu na jego posesji w gminie Mykanów. Ta udana akcja częstochowskich policjantów, mająca na celu zwalczanie przestępczości gospodarczej, zakończyła się sukcesem.

Wartość nielegalnego towaru, który stanowił naruszenie podatkowe w związku z niezapłaconą akcyzą, oszacowano na ponad 740 tysięcy złotych. Zgodnie z postanowieniami kodeksu karnego skarbowego, 56-letni właściciel zabezpieczonego towaru może stanąć przed sądem, gdzie grozi mu kara nawet do 3 lat więzienia oraz wysoka grzywna. Jego dalszy los będzie zależał od decyzji sądu.

ŹRÓDŁO: Policja Śląska Częstochowa

Udostępnij post:

UTRUDNIENIA- ULICA GŁÓWNA I PRZEJAZDOWA

Utrudnienia mają związek z pracami związanymi z wymianą nawierzchni na odcinku ul. Przejazdowej między ul. Junacką a Łopianową (jezdnia w kierunku Opola), a także robót

UWAGA BARSZCZ SOSNOWSKIEGO!

Zakład Gospodarki Mieszkaniowej TBS informuje, że na należących do spółki działkach przy ul. Łódzkiej pojawił się barszcz Sosnowskiego.