KIEROWCA ŚMIECIARKI NIE ZAUWAŻYŁ STARSZEJ KOBIETY PRZED POJAZDEM. WYDANO WYROK W TEJ SPRAWIE.

Kierowca śmieciarki odpowie za śmierć pieszej, która zginęła, przechodząc przez ulicę tuż przed ruszającą śmieciarką.

Prokuratura Rejonowa Częstochowa-Południe skierowała akt oskarżenia przeciwko 31-letniemu Marcinowi N., zarzucając mu spowodowanie wypadku drogowego, w wyniku którego doszło do tragicznej śmierci kobiety z niepełnosprawnością.

Zdarzenie miało miejsce 4 lipca 2023 roku na ulicy Drzymały w Częstochowie, która nie była wyposażona w przejście dla pieszych. Marcin N., pracujący jako kierowca śmieciarki, załadował odpady przed blokiem. W momencie ruszania pojazdem przez drogę przechodziła 74-letnia kobieta, poruszająca się o kulach. Piesza została potrącona i przejechana przez przód pojazdu, co spowodowało jej śmierć na miejscu wskutek poważnych obrażeń.

Biegły ds. rekonstrukcji zdarzeń drogowych stwierdził, że bezpośrednią przyczyną wypadku było nieprawidłowe obserwowanie drogi przed pojazdem przez kierowcę. Mimo obecności specjalnych lusterek umożliwiających obserwację przedpola jazdy, Marcin N. nie zauważył przechodzącej kobiety. Dodatkowo, z opinii biegłego wynikało, że piesza również przyczyniła się do wypadku, przechodząc przez jezdnię w bardzo bliskiej odległości od śmieciarki.

Prokurator przedstawił Marcinowi N. zarzut spowodowania wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym na skutek nieumyślnego naruszenia zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Mimo braku wcześniejszych kar, podejrzany stoi teraz przed groźbą kary pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat.

ŹRÓDŁO: MEDIA

ZDJĘCIE: KLOBUCKA.PL

Udostępnij post:

WYGASZANIE DECYZJI O REJESTRACJI POJAZDÓW

22 lipca 2023 roku w życie weszły przepisy prawa, na mocy których do 10 czerwca 2024 samochody bez ważnego OC i badania technicznego (od minimum 10 lat) zostaną automatycznie wyrejestrowane.