KANDYDAT KO STARTUJE NA PREZYDENTA CZĘSTOCHOWY

Radny z partii KO, Łukasz Banaś, ogłosił swój start w wyborach na prezydenta Częstochowy, zgodnie z informacją przekazaną przez lokalnych przedstawicieli partii. Wśród jego obietnic wyborczych znajdują się propozycje takie jak bezpłatne badania profilaktyczne, darmowa komunikacja dla uczących się dzieci oraz budowa stadionu dla klubu Raków.

Kandydat z KO zobowiązuje się do poprawy stanu służby zdrowia, zapewnienia bezpieczeństwa rodzinom oraz kontynuacji rozwoju miasta. W jego planach znajduje się budowa centrów rekreacji sportowej w różnych częściach miasta, modernizacja infrastruktury drogowej, poprawa bezpieczeństwa pieszych oraz ułatwienia dla osób z niepełnosprawnościami.

Banaś zapowiada także utworzenie specjalnego biura wspierającego inwestorów oraz inwestycje, szczególnie w infrastrukturę sportową. Jako jedną z pierwszych decyzji planuje budowę miejskiego stadionu piłkarskiego dla klubu Raków Częstochowa, argumentując, że klub, będący mistrzem Polski, zasługuje na taki obiekt.

Dodatkowo, kandydat zobowiązuje się do wprowadzenia darmowej komunikacji miejskiej dla dzieci i młodzieży uczącej się do 16. roku życia, oraz do budowy nowych żłobków i przedszkoli, które również miałyby być bezpłatne.

ŹRÓDŁO:MEDIA

ZDJĘCIE: Łukasz Banaś podczas konferencji/Waldemar Deska /PAP

Udostępnij post:

SPACERY Z BIBLIOTEKĄ

Już jutro o godz. 10.00 odbędzie się pierwszy spacer z cyklu „Spacery z biblioteką” organizowane przez Bibliotekę Publiczną im. dr. Władysława Biegańskiego w Częstochowie

NOWE ZIELONE PATIA I NASADZENIA

Centrum Usług Komunalnych w ramach programu CzęstoZielona zleciło budowę 7 rekreacyjnych zakątków przy szkołach. Zadba również o nasadzenia drzew w sześciu dzielnicach – finansowanych z Budżetu Obywatelskiego.