JUŻ WKRÓTCE ROZPOCZYNA SIĘ REKRUTACJA DO PRZEDSZKOLI

Wkrótce rozpocznie się proces rekrutacji do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w Częstochowie. Obowiązkowe przygotowanie przedszkolne obejmuje dzieci 6-letnie, natomiast wszyscy uczniowie w wieku 3, 4 i 5 lat mają prawo do uczestnictwa w wychowaniu przedszkolnym.

Rekrutacja będzie przeprowadzona w trzech etapach.

I ETAP Rodzice dzieci, które obecnie uczęszczają do przedszkola lub oddziału przedszkolnego w szkole podstawowej, do 23.02.2024 r., muszą potwierdzić w swojej placówce decyzję o kontynuacji wychowania przedszkolnego dla swoich dzieci w kolejnym roku szkolnym. Brak potwierdzenia w tym terminie oznacza rezygnację z miejsca w przedszkolu/oddziale przedszkolnym.

II ETAP Rekrutacja dla nowych kandydatów, którzy nie uczęszczają obecnie do żadnego przedszkola/oddziału przedszkolnego, odbędzie się w dniach 4 – 15 marca 2024 r. za pośrednictwem systemu elektronicznego. Adres do logowania dla kandydatów będzie dostępny na stronie www.czestochowa.pl oraz na stronach internetowych przedszkoli i szkół prowadzących nabór. Wnioski w systemie elektronicznym można będzie składać od godz. 08:00 04.03.2024 r., a system zamknie się 15.03.2024 r. o godz. 15.00.

III ETAP Postępowanie uzupełniające zostanie zorganizowane w przypadku dostępności wolnych miejsc wychowania przedszkolnego w dniach 22 – 29 maja 2024 r.

W elektronicznej rekrutacji weźmie udział 37 przedszkoli miejskich, 6 zespołów szkolno-przedszkolnych, 5 szkół podstawowych z możliwością funkcjonowania oddziałów przedszkolnych oraz 3 przedszkola niepubliczne, realizujące wychowanie przedszkolne na zasadach identycznych jak przedszkola miejskie.

ŹRÓDŁO: UM CZESTOCHOWA

Udostępnij post:

MOPS ZAPRASZA NA KONSULTACJE

12 czerwca przedstawiciele częstochowskiego MOPS, zajmujący się różnymi obszarami wsparcia, zapraszają na konsultacje organizowane pod hasłem ,,Wsparcie Rodzin”.

PRZETARG NA MODERNIZACJĘ LODOWISKA

Modernizacja lodowiska- to zadanie zostało wybrane przez mieszkańców do realizacji ze środków miejskich w ramach Budżetu Obywatelskiego.

UTRUDNIENIA- ULICA GŁÓWNA I PRZEJAZDOWA

Utrudnienia mają związek z pracami związanymi z wymianą nawierzchni na odcinku ul. Przejazdowej między ul. Junacką a Łopianową (jezdnia w kierunku Opola), a także robót