JUŻ W NIEDZIELĘ 28 KWIETNIA MOTOCYKLIŚCI Z CAŁEJ POLSKI PRZYJADĄ NA JASNĄ GÓRĘ

W niedzielę 28 kwietnia 2024 roku odbędzie się XXI Motocyklowy Zlot Gwiaździsty. W ubiegłym roku w wydarzeniu uczestniczyło kilka tysięcy motocyklistów. W tym roku z pewnością będzie podobnie. Kierujący jednośladami rozpoczną w ten sposób nowy sezon. Nad ich bezpieczeństwem oraz sprawnym przejazdem przez miasto czuwać będą częstochowscy mundurowi.

 

W najbliższą niedzielę w związku z pielgrzymką motocyklistów z Jasną Górę, należy spodziewać sie sporych utrudnień w ruchu, szczególnie w godzinach od 10.00 do 14.00 w rejonie Jasnej Góry. Policjanci będą kierować ruchem.

Apelujemy o ostrożność!

Główną przyczyną zdarzeń na drodze jest niedostosowanie prędkości do warunków ruchu oraz niezachowanie bezpiecznej odległości między pojazdami. Brak zrozumienia i wzajemnego szacunku to kolejny niekorzystny czynnik wpływający na bezpieczeństwo uczestników ruchu. A przecież bez względu na to, jakim środkiem transportu się poruszamy, wszyscy chcemy tego samego – bezpiecznie dojechać do celu.

Niektórzy użytkownicy dróg zapominają o użyciu kierunkowskazów, co jest dużym lekceważeniem wobec innych kierowców, ale też stanowi ogromne zagrożenie. To samo dotyczy kwestii lusterek wstecznych – są po to, aby mieć świadomość, co dzieje się za nami, aby nie blokować szybszych pojazdów czy służb jadących na miejsce zdarzenia.

Mniejsze gabaryty i lepsze przyspieszenie to duża zaleta jednośladów, ale też i mankament. Właśnie dlatego, że motocykl jest mniejszy, inni użytkownicy dróg mogą go przeoczyć. Dlatego trzeba być maksymalnie skoncentrowanym na jeździe i przewidywać zachowanie innych uczestników ruchu.

Zadbajmy też o to, aby być widocznym. Znaczny odsetek wypadków z udziałem motocyklistów jest spowodowany tym, że kierowcy samochodów po prostu ich nie zauważyli. Dlatego jeżdżąc jednośladem, warto zadbać o to, żeby być widocznym.

Źródło: Komenda Miejska Policji w Częstochowie

Udostępnij post:

SPACERY Z BIBLIOTEKĄ

Już jutro o godz. 10.00 odbędzie się pierwszy spacer z cyklu „Spacery z biblioteką” organizowane przez Bibliotekę Publiczną im. dr. Władysława Biegańskiego w Częstochowie

DNI OTWARTE W MOPS

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej przy okazji XVI Częstochowskich Dni Rodziny organizuje cykl konsultacji związanych z oferowanymi tam formami pomocy, w tym także pieczy zastępczej.