JUŻ JEST NOWA LINIA AUTOBUSOWA NR 16

W dniu 6 kwietnia uruchomiono nową trasę komunikacji miejskiej w Częstochowie. Będzie kursować z Sucharskiego do Bialskiej.

Nową linią zarządza częstochowskie MPK. Jej trasa w obu kierunkach obejmuje ulice: Sejmową, Ludową, Narcyzową, Pileckiego, Michałowskiego, aleję Wyzwolenia, aleję Armii Krajowej, Dekabrystów, Okulickiego, Nowobialską, Wrocławską, św. Pawła, Odrodzenia, Rybacką i Zakopiańską.

Prezydent Częstochowy, Krzysztof Matyjaszczyk, komentuje uruchomienie linii 16 jako znaczący krok w poprawie dostępności do komunikacji miejskiej oraz eliminacji „białych plam” na mapie sieci komunikacyjnej miasta. Podkreśla także, że ta trasa będzie wydajna, ponieważ dotrze do obszarów dotychczas pozbawionych komunikacji miejskiej. Dodaje również, że to tylko początek działań w tym kierunku.

Autobusy linii 16 będą kursować przez większość dnia, od poniedziałku do soboty, co pół godziny. Wieczorami w dni robocze, soboty i niedziele, częstotliwość kursowania będzie wynosić 45 minut, a w niedzielne poranki i większość dnia – 80 minut. Ze względu na wąskie uliczki i rozszerzenie sieci komunikacyjnej, autobusy będą mniejsze niż te na innych trasach, ale nadal dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Nowa linia przyniesie także 6,5 km nowych tras i 22 nowe przystanki, co stanowi największą jednorazową zmianę od 1977 roku. Ponadto, autobusy powrócą na ulicę Sejmową po 21 latach przerwy, a na ulicach Narcyzowej, Wrocławskiej, św. Pawła, Odrodzenia, Rybackiej i Zakopiańskiej pojawi się publiczny transport zbiorowy po raz pierwszy.

Linia nr 16 ułatwi również przesiadki na tramwaje linii 1, 2 i 3 oraz autobusy linii 10, 13, 15, 22, 24, 25, 28, 29 i 32, szczególnie korzystne będą przesiadki wzdłuż alei Armii Krajowej.

ŹRÓDŁO: UM CZĘSTOCHOWA

Udostępnij post:

NOWE ZIELONE PATIA I NASADZENIA

Centrum Usług Komunalnych w ramach programu CzęstoZielona zleciło budowę 7 rekreacyjnych zakątków przy szkołach. Zadba również o nasadzenia drzew w sześciu dzielnicach – finansowanych z Budżetu Obywatelskiego.