JANUSZ PIECHOCIŃSKI: JAK UGRYŹĆ NOWALIJKI

Anomalie w polityce, anomalie w pogodzie, a więc i na rynku. Sprzedawcy proponują na przykład ziemniaki z napisem „kartofel polski”. Musiałyby być sadzone na początku lutego w namiocie foliowym czy szklarni. Totalnie nieopłacalne, ale czy niemożliwe? Czy takie nowalijki to samo zdrowie? Jak podejść do tematu nowalijek – doradza Janusz Piechociński, były wicepremier, obecnie prezes Izby Przemysłowo-Handlowej Polska-Azja.

Janusz Piechociński nie tylko o nowalijkach:

Komentuje Karol Dobrowolski, wiceprezes Warszawskiej Izby Gospodarczej

– Komisja Europejska ogłosiła właśnie konieczność utworzenia unijnego mechanizmu Obserwatorium Łańcucha Rolno-Spożywczego. Może nazwa brzmi trochę abstrakcyjnie, ale przedmiot działania mechanizmu już nie. Ma on badać koszty produkcji, normy jakościowe, marże i praktyki handlowe. Ma być jednym ze środków wzmacniających pozycję rolników w całym systemie dystrybucji. Ale jednocześnie tworzyć zaufanie wśród wszystkich stron tego wielopoziomowego procesu, na końcu którego jest przecież konsument i jego zdrowie. Warto pracować nad wzmacnianiem wizerunku, że ogólne bezpieczeństwo nas jako obywateli będzie się kojarzyło z bezpieczną żywnością i marką Polski na europejskich i światowych rynkach. Smacznych nowalijek!

Zobacz też: https://www.pprol.pl/janusz-piechocinski-kiedy-wroca-mleczne-pociagi/

Źródło: Polski Portal Rolniczy i Konsumencki

Udostępnij post:

DNI OTWARTE W MOPS

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej przy okazji XVI Częstochowskich Dni Rodziny organizuje cykl konsultacji związanych z oferowanymi tam formami pomocy, w tym także pieczy zastępczej.

NOWE ZIELONE PATIA I NASADZENIA

Centrum Usług Komunalnych w ramach programu CzęstoZielona zleciło budowę 7 rekreacyjnych zakątków przy szkołach. Zadba również o nasadzenia drzew w sześciu dzielnicach – finansowanych z Budżetu Obywatelskiego.