IMPONUJĄCE ZWYCIĘSTWO RAKOWA. LECH POZNAŃ BEZ SZANS

Raków Częstochowa zdominował Lecha Poznań w 23. kolejce polskiej Ekstraklasy, zwyciężając na własnym boisku z wynikiem aż 4:0.

Gospodarze rozpoczęli bramką już w 14. minucie, kiedy to Bartosz Nowak trafił do siatki po dośrodkowaniu z bocznego sektora boiska, które przerodziło się w strzał z rzutu wolnego.

W 25. minucie Gustav Berggren podwyższył prowadzenie Rakowa strzałem zza pola karnego.

Przewaga gospodarzy rosła, a po kolejnym trafieniu Berggrena, którego strzał odbił się od jednego z graczy Lecha, drużyna prowadziła z trzema bramkami do przerwy.

W drugiej połowie Lech próbował się odbić, jednak Raków skutecznie im to uniemożliwiał. W 69. minucie Fran Tudor dograł piłkę na głowę Nowaka, który skierował ją w stronę bramki, a ostatecznie po interwencji bramkarza i defensora piłka wpadła do siatki.

Końcowy gwizdek przyniósł imponujące zwycięstwo 4:0. Podopieczni Dawida Szwargi zbliżyli się tym samym do swojego rywala, który zajmuje czwartą pozycję, na zaledwie punkt.

ŹRÓDŁO: MEDIA

Udostępnij post:

NOWE ZIELONE PATIA I NASADZENIA

Centrum Usług Komunalnych w ramach programu CzęstoZielona zleciło budowę 7 rekreacyjnych zakątków przy szkołach. Zadba również o nasadzenia drzew w sześciu dzielnicach – finansowanych z Budżetu Obywatelskiego.

OBJAZDY MPK- NAPRAWA RONDA PRAW KOBIET

W związku z prowadzeniem przez Miejski Zarząd Dróg w Częstochowie naprawy gwarancyjnej na rondzie Praw Kobiet przy ulicy Pułaskiego, w dniach 23-28 maja, autobusy linii 15, 23 i 37 kursować będą objazdami.