Fontanny miejskie ruszają

Od 1 maja fontanny na terenie miasta oraz tężnia solankowa na Promenadzie Niemena zostały uruchomione.

Sezon wiosenno-letni jest już w pełni, co sprzyja spacerom i aktywnościom na świeżym powietrzu. Dodatkową atrakcją będą fontanny, które będą działać codziennie od godziny 8:00 do 22:00.

Fontanny można znaleźć na Skwerze Solidarności, Placu Orląt Lwowskich, w parku osiedlowym na Parkitce – Pasaż Stasieckiego, w Parku Staszica, przed Urzędem Miasta przy ul. Waszyngtona 5, w III Alei NMP – „Dziewczynka z gołębiami” i „Amonit”, fontannie na Placu Louisa Armstronga przy filharmonii oraz na Starym Rynku.

Uruchomiona została również tężnia solankowa na Promenadzie Czesława Niemena. Solanka zawarta w tężni wytwarza korzystny dla zdrowia aerozol bogaty w mikroelementy, rekomendowany m.in. w profilaktyce schorzeń górnych dróg oddechowych.

Ponadto, już aktywne są zdroje wodne: przez całą długość Alei NMP, przy zieleńcu przy Alei Armii Krajowej 66, na Promenadzie Niemena, na Placu Orląt Lwowskich, w Parkach Staszica i Maja oraz na Starym Rynku.

ŻRÓDŁO: UM CZĘSTOCHOWA

FOTO: Grzegorz Skowronek UM 

Udostępnij post:

SPACERY Z BIBLIOTEKĄ

Już jutro o godz. 10.00 odbędzie się pierwszy spacer z cyklu „Spacery z biblioteką” organizowane przez Bibliotekę Publiczną im. dr. Władysława Biegańskiego w Częstochowie

NOWE ZIELONE PATIA I NASADZENIA

Centrum Usług Komunalnych w ramach programu CzęstoZielona zleciło budowę 7 rekreacyjnych zakątków przy szkołach. Zadba również o nasadzenia drzew w sześciu dzielnicach – finansowanych z Budżetu Obywatelskiego.