DZIK BEZ NOGI ŻYJE W CZĘSTOCHOWSKIM LESIE ZE STADEM WILKÓW

Dzik, pozbawiony jednej nogi od 2022 roku, cieszy się swobodnym życiem w jednym z lasów w Częstochowie, wraz z własną rodziną oraz stadem wilków.

Całą historię życia tych zwierząt uwiecznił na nagraniach mieszkaniec Częstochowy, Dawid Popończyk, znany w internetowym świecie jako Leśny Kawaler.

Popończyk od 2022 roku śledził życie dzika pozbawionego jednej nogi, który stał się częścią jego codziennych obserwacji podczas spacerów po miejscowych lasach. Opowiada, że zauważył go podczas jednego z takich spacerów, obserwując, jak dziki pomagają i czekają na niego.

„W pewnym momencie zobaczyłem, że przechodziły dziki. Jeden z nich wyraźnie utykał, później zauważyłem, że on nie ma jednej nogi. Wtedy postanowiłem, że postaram się go nagrać. Po tym, jak udało się go zarejestrować, po prostu go obserwowałem” – opowiada Popończyk.

Nagrania ukazują, że zarówno dziki, jak i wilki odwiedzają to samo miejsce w ciągu dnia, co sugeruje, że stanowią one jedną spójną rodzinę. Według obserwacji Leśnego Kawalera, jeden z wilków również jest pozbawiony jednej kończyny. Zdaniem Popończyka, to możliwe, że właśnie to uszkodzenie sprawiło, że drapieżniki nie wykazują zainteresowania dzikiem.

Historia tego dzika staje się nie tylko unikalnym przykładem życia w harmonii z naturą, ale również inspiracją do zrozumienia i szacunku dla różnorodności w świecie dzikiej przyrody.

ŹRÓDŁO: YT LEŚNY KAWALER,  TVN 24

Udostępnij post:

OSTATNIA SZANSA DLA RAKOWA. ”MECZ O WSZYSTKO – AWANAS ALBO ODPADAMY”

Raków Częstochowa, mimo bycia mistrzem Polski, obecnie zajmuje dopiero szóste miejsce w tabeli PKO Ekstraklasy. Dla drużyny z Częstochowy ostatnią nadzieją na zagraniczne puchary może być Fortuna Puchar Polski. W nadchodzącym wtorkowym starciu, Raków będzie rywalizować z Piastem Gliwice.