DZIEWCZYNKA ZGINĘŁA PRZEZ ZATRUCIE CZADEM

W tragicznych okolicznościach dziecko zginęło wskutek zatrucia tlenkiem węgla podczas kąpieli. Jak donosi miejscowa straż pożarna w czwartek (08.02.) po godzinie 22:00 otrzymali oni zgłoszenie o możliwym zatruciu 10-letniej dziewczynki tlenkiem węgla w trakcie korzystania z wanny.

Na miejsce zdarzenia natychmiast skierowano zespół z jednostki ratowniczo-gaśniczej Komendy Miejskiej PSP w Zabrzu. Po przybyciu rozpoczęto wspólnie z pogotowiem reanimację dziewczynki, którą wcześniej wyniesiono z wanny do przedpokoju. Badania wykazały obecność tlenku węgla. Niestety, mimo ponad godzinnej reanimacji, dziewczynka nie przeżyła.

To siódma ofiara śmiertelna związana z tlenkiem węgla w woj. śląskim od początku sezonu grzewczego.

Strażacy apelują o konieczność regularnych przeglądów technicznych urządzeń grzewczych oraz o monitorowanie czujników tlenku węgla w domach i mieszkaniach.

ŹRÓDŁO: POLICJA ŚLĄSKA

Udostępnij post:

MOPS ZAPRASZA NA KONSULTACJE

12 czerwca przedstawiciele częstochowskiego MOPS, zajmujący się różnymi obszarami wsparcia, zapraszają na konsultacje organizowane pod hasłem ,,Wsparcie Rodzin”.

63 NAGRODY DLA MŁODYCH NAJZDOLNIEJSZYCH

Młodzi- zdolni: 63 nagrody, w tym 31 dla uczniów szkół podstawowych, 29 dla uczniów szkół ponadpodstawowych oraz 3 dla uczniów szkół technicznych.

PRZETARG NA MODERNIZACJĘ LODOWISKA

Modernizacja lodowiska- to zadanie zostało wybrane przez mieszkańców do realizacji ze środków miejskich w ramach Budżetu Obywatelskiego.