DWA ZAKRESY BEZPŁATNYCH BADAŃ (CHOROBY WĄTROBY ORAZ NOWOTWÓR PIERSI I JAJNIKÓW)

Wkrótce będą dostępne dwa nowe programy diagnostyczne w Częstochowie, które mają na celu poprawę opieki zdrowotnej.

Pierwszy z nich skupia się na diagnozie chorób wątroby u osób z cukrzycą i stanami przedcukrzycowymi, które są narażone na niealkoholową stłuszczeniową chorobę wątroby. Program obejmuje przeprowadzenie ankiety wstępnej, wykonanie badań laboratoryjnych oraz ocenę wyników przez lekarza. W razie potrzeby pacjenci zostaną skierowani na elastografię wątroby, a dalsze kroki leczenia zostaną ustalone.

Osoby zainteresowane mogą skontaktować się bezpośrednio z realizatorem, NZOZ Inter-Med, mieszczącym się przy ulicy 1 Maja 27 (tel. 787 653 980, 34/324 55 26).

Drugi program dotyczy wczesnego wykrywania nowotworów piersi i jajników u osób z wysokim ryzykiem dziedzicznym. Badanie jest przeznaczone dla kobiet w wieku od 25 do 50 lat, mieszkających w Częstochowie i należących do grupy ryzyka. Program obejmuje wstępną ankietę kwalifikacyjną oraz badanie genetyczne BRCA1. W przypadku uzasadnionej konieczności pacjentki mogą skorzystać z konsultacji lekarskiej i psychologicznej. Badania są realizowane przez Diagnostykę S.A. Częstochowa (tel. 34 361 55 05) w punktach pobrań na terenie miasta. Osoby zainteresowane proszone są o kontakt z wymienionymi placówkami.

Oba programy rozpoczną swoją realizację od 1 marca bieżącego roku.

ŹRÓDŁO: UM CZESTOCHOWA

Udostępnij post:

WYGASZANIE DECYZJI O REJESTRACJI POJAZDÓW

22 lipca 2023 roku w życie weszły przepisy prawa, na mocy których do 10 czerwca 2024 samochody bez ważnego OC i badania technicznego (od minimum 10 lat) zostaną automatycznie wyrejestrowane.

PREMIERA FILMU „STACJA GNASZYN”

Premiera filmu Stacja Gnaszyn! Odjazd odbędzie się dziś -24 maja 2024 o godzinie 17 w Szkole Podstawowej nr 11 im. Marii Dąbrowskiej w Częstochowie. Nie czekajcie, zarezerwujcie sobie czas w kalendarzu!